Noorukid lootsid Armin Karult välja pressida ligi 240 miljonit krooni

Hille Tressum 16. jaanuar 2008, 15:13

Harju maakohtu korralduse
alusel vahistati kaks noormeest, kes plaanisid röövida kasiinokuningas
Armin Karu pere liikme. Keskkriminaalpolitsei kiire ja tõhusa tegutsemise
tagajärjel jäi kuritöö vaid noorukite mõtetesse.

Mullu detsembris jõudis keskkriminaalpolitseini info, et seni teadmata isikv plaanib rasket isikuvastast kuritegu Olympic Casino omaniku pere liikme vastu, teatas riigiprokuratuur.

21aastased Ardo ja Viljar plaanisid varastada ärimehe tütre ning hiljem pakkuda perekonnale võimalust tütar ligi 240 miljoni krooni eest nn välja osta. Noormeestel ei ole eelnevalt korrakaitsjatega tegemist teha tulnud.

Armin Karul on kaks tütart: Ines (23) ja Kati (7).

Kriminaalmenetlust juhtiva riigiprokurör Steven-Hristo Evestuse sõnul planeerisid kahtlustatavad väga rasket isikuvastast kuritegu. Samas hoidis keskkriminaalpolitsei kiire ja asjatundlik tegutsemine ära halvima võimaliku tulemuse ning noormeestel isikut reaalselt pantvangi võtta ei õnnestunud.

"Mõlemad noormehed on varasemalt kriminaalkorras karistamata ja just seetõttu olen kriminaalmenetluse jooksul mitmel korral üllatunud, kuivõrd jõhkrat kuritegu kahtlustatavad kavandasid,“ ütles Evestus.

Keskkriminaalpolitsei direktor Elmar Vaheri sõnul teavitati ettevõtjat ja tema perekonda neid ähvardada võiva ohu eest niipea kui võimalik.

"Selliste kuritegude puhul on määrava tähtsusega kriminaalluure teostamine, et omaksime informatsiooni võimaliku planeeritava kuriteo kohta juba enne selle reaalset täideviimist. Antud juhul kontrollis keskkriminaalpolitsei olukorda ning ettevõtja ja tema perekond ei sattunud kordagi reaalsesse ohtu,“ sõnas Vaher.

Armin Karu kinnitas Aktuaalsele Kaamerale, et tema perekonnaliiget sooviti röövida. Seoses käivas oleva menetluse huvides ei olnud tal võimalik teemat põhjalikumalt kommenteerida.

Kui noormehed süüdi mõistetakse, võib neid ees oodata kuni 3-12aastane vabaduse kaotus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2008, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing