Eesti Energia ja VKG peavad kaevikusõda

17. jaanuar 2008, 07:28

Eesti Energia tahab niita Viru Keemia Grupi
säästuplaanil jalad alt ja suletava Ahtme soojuselektrijaama asemele ehitada üle
miljard krooni võrra kallimalt uue koostootmisjaama.

2010. aasta lõpuks tuleb täielikult seisata põlevkivikütust kasutav Ahtme soojuselektrijaam, mis ei vasta ELi keskkonnanõuetele. Viru Keemia Grupi (VKG) pakutud kava asemel kasutada Järve linnaosa elektrijaama jääkenergiat Kohtla-Järvelt toetab Eesti Energia hoopis sadu miljoneid kroone kallimat projekti.

"Küsimus on lõppeks rahas. Uue elektrijaama puhul räägitakse 1,5-2 miljardist kroonist. Ühendustoru meie olemasolevast elektrijaamast maksaks 400-500 miljonit krooni," rääkis Ahtme soojuselektrijaama käitleva ASi Kohtla-Järve Soojus vähemusosaniku VKG juhatuse esimees Janek Parkman, kelle sõnul ei pääsenud nende plaan isegi päevakorda.

"Raske on seda teemat ametlikult laua pealegi tõsta, sest kui tahame seda teha, siis hääletatakse see lihtsalt päevakorrast välja," sõnas Parkman, kes oli olukorda kaevanud nii konkurentsiametile kui ka energiaturu inspektsioonile. Kuigi konkurentsiamet murekollet ei täheldanud, lootis Parkman energiaturu inspektsiooni menetluse lõppedes oma kavaga vähemalt ASi Kohtla-Järve Soojus (KJS) päevakorda pääseda.

"Eks see on selline kaevikusõda, aga näis, ehk päevakorda ikka pääseme," ütles Parkman, kes pidas täiesti uue jaama miinuseks investeeringu tõttu tõusvat soojuse hinda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2008, 09:05
Otsi:

Ava täpsem otsing