Säsi sõnum vaimule ja hingele

Mari Hiiemäe 18. jaanuar 2008, 00:00

Kuigi Säsi liikmeteks on Dagö juhtfiguurid ning repertuaargi on suuresti Dagö oma, avaneb kuulaja jaoks ansambli kontsertidel hoopis uus maailm.

Laval on kaks meest, kes istuvad, laulavad ja räägivad. Täpsemalt öeldes - Lauri Saatpalu laulab, Peeter Rebane mängib kitarri ning koos vestetakse laulude vahele lugusid nii enda kui ka mõne teise inimese elust.

Laulud, mida Säsi esitab, on Rebase ning Saatpalu endi loodud. Neist paljud on Dagö püsirepertuaaris, osad aga pärit vanematest või uuematest aegadest.

Tegu on vaikse kontserdiga, mis oma intiimse ja südamliku atmosfääriga jõuab hõlpsasti publiku hinge. Valgus on paigas, tuled ei vilgu, keegi ei kõnni ega häiri muusikasse süvenemist. Kuna esituse väline vorm on taandatud tagasihoidlikuks, saab kuulaja keskenduda peamisele, ehk siis laulude sõnumile.

"Asja mõte ongi see, et tuua paremini välja muusikapalade tegelik sisu ning tekstiosa," ütleb Peeter Rebane. "Seda, kuidas laulud kõlavad, pannakse paremini tähele, kui bänd ei sega."

Üsna kindlalt kuuluvad Säsi kontserdid rubriiki "midagi hingele", kurvameelsest alatoonist on asi aga kaugel. "Vahepeal saab ka nalja ning on juhtunud nii, et on lõbus," tähendab Rebane.

Duo Säsi on kontserte andnud juba mõne hooaja vältel ning see jääb Rebase sõnul kestma niikaua, kuniks publikut jagub. Alanud kevadhooajal esineb Säsi erinevates Eestimaa paikades keskmiselt paar korda kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing