Signe Sillasoo • 17 jaanuar 2008

Too massaažisalong koju

Qualitylife OÜ esindaja Sirly Jõgi kinnitusel võib massaažitoolis lõõgastuda igapäevaselt ligi 15 minutit. Ka teisi massaaži- ja muusikaseadmeid, mis mõeldud jalgade ja õlavöötme lõdvestamiseks ning üldiseks pingest vabanemiseks ei tasuks kasutada rohkem kui 3 tundi päevas, sest liigne tarbimine võib Jõgi sõnul tekitada iiveldust, peapööritust ja muid vaevusi.

Abi saavad lõõgastavatest massaažiaparaatidest eelkõige kontoritöötajad, kuid kasu on neist ka kõigile teistele istuva töö tegijatele, leevendades unehäireid, seljavalu, mao- ja sooltevaevusi, nahaprobleeme, stressi ja mitmeid teisi hädasid.

Tiina Silla, Aldermani Metalli esindaja sõnul tuleks massaaži nautimisega olla ettevaatlik aga neil, kel probleeme vererõhu või südamega. Ka traumade puhul tasuks massaaživahendite kasutamisega tagasihoidlik olla, toonitas Jõgi. "Vigastuste puhul võib massaažitooli kasutamine aidata kiirendada vigastusest taastumist, aga seda vaid juhul, kui arst on selleks oma soovituse andnud. Mõningate vigastuste puhul ei ole massaaž üldse soovitatud, või on lubatud alles pärast teatud perioodi," lisas ta.

Kel massöörist ja toolist väheks jääb, saab värskendada vaimu ka erinevate valguspiltide, aparaatide ja BrainLighti seadmete abiga. Viimase näol on tegemist kompuutriga, mis stimuleerib kuularitest ja visualiseerimisprillidest tulevate impulsside abiga aju teatud võnkesagedusi, tagades lõõgastuse.

Erinevatel võnkesagedustel töötav masin võimaldab ka ise programme luua, aga seda juba kogenumatel kasutajatel. Aldermani Metalli esindaja Toomas Sild kinnitas, et midagi hullu ei juhtu ka algajatega, kes aparaati alles tundma õpivad: "Halvim, mis olla saab, on see, et midagi ei juhtu ehk mõju puudub."

"Pelglikkust võib tekitada esmapilgul ehk see, et seade mõjutab meie kõige olulisema organi - aju tööd. Mõjutamine toimub aga loomulikul teel, valgus- ja helisignaalide kaudu," toonitas Sild.

Hetkel kuum