Gucci, Garnier ja Vuitton on mustad brändid

18. jaanuar 2008, 14:00

Maailma Looduse Fond avaldas aruande,
mille järgi on seitsme kõige “puhtama” brändi seas ka Balti loodusliku
kosmeetika bränd M?DARA. Gucci, Yves Saint Laurent, IWC, Garnier, Louis Vuitton
jt kuuluvad aga "mustade brändide" nimekirja.

Maailma Looduse Fond (The World Wide Fund for Nature ehk WWF) avaldas aruande, milles hindas tuntud brändide tootmise keskkonnasõbralikkust, kirjutas Den za Dnjom. Seitsme kõige “puhtama” brändi seas on ka Balti loodusliku kosmeetika bränd M?DARA, aga sellised üle maailma tuntud tegijad, nagu nt Gucci ja Louis Vuitton pälvisid kriitikat.

Töö raames uuriti ülemaailmselt tuntud luksuskaubamärke. Hindeid pandi A-st (parim) F-ini (halvim). Ükski kuulsamateist brändidest ei saanud C+ hindest kõrgemat hinnet. Viimase pälvisid vaid kolm: L’Oreal, Hermes ja LVMH.

WWF aruande Deep Luxury eesmärgiks oli demonstreerida selle kahju taset, mida tekitab loodusele moemaailma tööstus, ning sundida tootjaid mõtlema uute tehnoloogiate väljatöötamisele, mis on võimelised vähendama keskkonda saastamist. “See aruanne kutsub ülemaailmseid tipp-brände alustama oma äri täiustamist,” räägib WWF nõunik Antony Clinthouse.

Oma surve toetuseks kasutab WWF ka Hollywoodi tähti. “Kuulsuste maailm on alati andnud tooni ühe või teise kaubamärgi populaarsusele. Ning staarid vastutavad selle eest, et kaubad, mis on toodetud looduse suhtes ebasõbralike tehnoloogiate järgi, on olnud au sees. Kes soovib maksta musta brändi eest?”

Oma töös viitab WWF ka seitsmele edukale näitele, mis ühendavad endas tuleviku puhast luksust ning mis võiks olla teistele eeskujuks. Üheks eeskujulikuks ettevõtteks sai Balti firma Skin Labotatory, mis toodab keskkonnasõbralikku kosmeetikat M?DARA brändi all.

Riias asuv kompanii Skin Laboratory positsioneerib ennast Balti firmana, sest kosmeetika tootmiseks vajalike taimi korjatakse kõigist kolmest Balti riigist. Kompanii direktor Lotte Tisenkopfa räägib, et edu tuli just tänu maailmas kasvavale moele naturaalsete kaupade, looduse juurde naasmisele.

WWF heakskiidu said peale M?DARA ka USA keskkonnasõbralike autode tootja Tesla Motors, rõivaste kaubamärk Osklen Brasiiliast, juveelitoodete tootja John Hardy Bali saarelt, USA rõivaste bränd Linda Loudermilk, Portugali ökolinnade arendaja Mata de Sesimbra ja Tai mööblivabrik OSISU.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2008, 10:57
Otsi:

Ava täpsem otsing