Gruusia president andis ametivande

20. jaanuar 2008, 17:08

Mihhail Saakaðvili, kes võitis 5. jaanuaril
Gruusias toimunud presidendivalimised, vannutati täna opositsiooni protestidest
hoolimata teiseks ametiajaks ametisse.

„Meil pole aega vastasseisuks,” ütles Saakaðvili tseremoonial peetud kõnes. „Meil ei ole seda luksust. Sel põhjusel tahan pakkuda oma teisel ametiajal opositsioonile tähtsamat rolli,” vahendas agentuur Bloomberg.

Tbilisis toimunud pidulikul tseremoonial osalesid ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, Poola president Lech Kaczynski, Venemaa välisminister Sergei Lavrov ning USA asevälisministri asetäitja Matthew Bryza.

Oma teisel ametiajal lubab Saakaðvili, kes kogus valimistel 53,4% häältest, tihendada koostööd Euroopa Liiduga ning parandada suhteid Venemaaga, kes näeb Gruusia püüdlustes NATOga ühineda enda jaoks julgeolekuriski.

Gruusia opositsiooniparteid, kelle liider Levan Gachechiladze kogus valimistel 25,7% häältest, süüdistavad Saakaðvilit valimistulemuste võltsimises ning nõuavad presidendivalimiste teise vooru korraldamist.

Investorite jaoks oli Saakaðvili tagasivalimine positiivne uudis, mis lubab eeldada majandusreformide jätkumist. Peaministrina jätkab Lado Gurgenidze, kirjutas Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2008, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing