GILD peab oluliseks finantskeskuses lihtsalt kohal olla

Agnes Ojala 21. jaanuar 2008, 00:00

"Geograafiline laienemine ei ole meie jaoks eraldi eesmärk. Oleme laienenud ses mõttes, et otsime pidevalt rohkete kogemustega inimesi, et eelkõige viia ellu rahvusvahelisi tehinguid, mida tuleb aina suuremas mahus. Hiljuti liitus meiega üks noor eestlanna, kes tuli tagasi Londonist, kus ta töötas HBSCs. Samuti tuli Vilniuse büroosse üks leedulanna, kes töötas enne USAs suuremates organisatsioonides," rääkis Tamm.

Ses mõttes läks GILDi mullu oktoobris tagasi ka leedulane Tomas Marcinkus, kes asus sügisel partnerina juhtima ettevõtte Londoni bürood.

"Londonisse laienedes ei pidanudki me Tomast kuhugi saatma. Ta elas juba 2001. aastas seal ja jäi ka sinna tööle, kuid tuli meile tagasi oma mõtetega," selgitas Tamm.

"Tegelikult on meil Londonis küll kontor olemas, kuid olen seal ainus töötaja ja umbes kolm nädalat kuust reisimas," rääkis Marcinkus. "Nüüd tulin just Aserbaidžaanist. Uurisime sealseid turge. Londonis kohtun peamiselt meie klientidega Kesk- ja Ida-Euroopast."

Marcinkus on varem töötanud mitmes finantsorganisatsioonis, aidates korraldada mitmeid IPOsid ja ülevõtmistehinguid. Need kogemused on nüüd väga kasulikud GILDis töötades.

Peamine põhjus, mis GILD Bankersi Ühendkuningriigis kontorit avama veenis, oli seik, et London on Euroopa olulisim finantskeskus, kus on esindatud kõik rahvusvahelised investeerimispangad. Kohapeal kohtutakse investoritega, kellelt võiks peamiselt Ida-Euroopasse investeerimiseks kapitali kaasata.

"Me ei paku Londonis niivõrd oma teenuseid Briti turule, vaid oleme kohal, et suurele rahale lähemal olla," märkis Tamm, lisades, et GILD on huvitatud kogu Kesk- ja Ida-Euroopa regioonist, mistõttu on hea Londonis kohal olla.

Samas märkis ta, et firma otsib Londoni kontorisse lisainimesi, kuid ei plaani seal kunagi kuigi palju teenuseid pakkuda. "Oleme siiski Balti firma. Londonis kohalolek tundub vajalik, sest see on abiks klientidele Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas," ütles Tamm.

Ees on päris olulised otsused, kuhu minna. Üks viis on areneda orgaaniliselt, kuid võime teha ka hüppeid. Lääne-Euroopas ettevõttel esialgu laienemist plaanis ei ole. London on suurim finantskeskus ja kavatseme seal tegutseda. Privaatpanganduse kasvades võib tekkida põhjuseid avada Luksemburgis väike esindus, aga see on juba liiga kaugele ette mõtlemine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing