Fotod: bussiga metsa

Mariliis Pinn 21. jaanuar 2008, 13:33

Möödunud reedel tutvustas Silberauto
Männiku tankodroomil uuendatud neljaveolist Mercedes Benz Vito minibussi.

Parafraseeriks kohe Asterixi koomiksist tuntud Obelixi ja sõnaks: "Need eestlased on hullud, minibussiga off-road'i sõitma. No mida veel!"

Bussi lähimalt uurides ei tundugi metsaminek äkki nii lootusetu üritusena. Esiteks on uuendatud neljaveolise Vito kliirens suurem, tervelt 19 cm. Teiseks peaks veojõukontroll ASR elektrooniliselt difrilukke asendama ja ESPga koostööd tegema.

Silberauto tarbesõidukite sõidutreener Aivar Kuivkaevuga Männiku tankodroomil sõites oli küll esimene mõte, et kohe jääme kinni, kuid auto vedas end liivast ja küngastest probleemideta läbi. Ka mäkketõusul ja laskumisel ei olnud meistri käe all probleeme.

Ise rooli istudes olin ma juba näinud, mida sõiduk suudab. Kerge jalaga gaasipedaalile vajutades kulges kaubik küll kohati kohmakalt, aga järjekindlat üle liivavallide ja läbi segisõidetud maastiku. Mäkke sai sõidetud nii esiots ees kui ka tagurdatud. Kohati küll järsemate küngaste taha ei näinud, sest ilmeselgelt ei ole riistapuu metsasõiduks mõeldud.

Siiski peab arvestama, et tegu on kaubikuga ja igale poole puude vahele ei ole mõtet sellega ronida. Kui on plaanis tõsisemat metsas müttamist ja auto peab Mercedes olema, siis tuleks ikkagi soetada G-klassi maastur. Surfajatele, lumelauduritele ja muudele ekstreemspordihulludele, kel on palju varustust vedada ja kohati maanteelt maastikule vaja pöörata, peaks sõiduk igati sobilik olema, sest lisaks neliveole on bussis 8 kohta ja palju ruumi varustuse jaoks. Vajadusel veab kaubik ka kartulid põllu äärest minema, kui maamees omale sellise sõiduriista soetab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2008, 11:52
Otsi:

Ava täpsem otsing