Mariliis Pinn • 21. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Raasuke: panga reitingu muutus mõjutab raha hinda

"Madalam reiting tähendab kõrgemat raha hinda," kommenteeris ta reitinguagentuuri Moody's teadet alandada Swedbanki ja Hansapanga reitingu väljavaate seoses Balti muredega negatiivseks.

Hansapank plaanib jätkata head tööd, et halveneva ärikeskkonna mõjusid võimalikult madalal hoida.

"Otsest mõju klientidele sellel ei ole. Hansapank on Balti turul suurima hoiusebaasiga pank ning tundlikkus välisfinantseerimise hinna vastu on proportsionaalselt väiksem," rahustas Raasuke kliente.

Nordea panga analüüsiosakonna juhataja Sander Klaose sõnul võib negatiivne reitinguväljavaade näidata lihtsalt võimalikke ohte.

"Negatiivne reitinguväljavaade ei pruugi tingimata tähendada tegelikku reitingu alandamist, pigem näitab see edaspidist alandamist põhjustada võivate faktorite ja ohtude olemasolu," ütles Klaos. "Reiting koosneb kahest suuremast osast: äririskidest ja finantsriskidest, mis omakorda koosnevad suuremast hulgast erinevatest faktoritest. Praegusel juhul oli Swedbanki reitingu alandamise peapõhjuseks Balti turgudest tulenev lisarisk," lisas ta. "Nordea puhul on neil põhjustel reitingu alandamise tõenäosus pea olematu, kuna erinevalt Swedbankist moodustavad Balti turud Nordea koguportfellist suhteliselt väikse osa," ütles Klaos.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt