23. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

CIA teatas küberrünnakutega väljapressimistest

News.com kirjutas, et eelmise nädala kolmapäeval andis CIA konverentsil teada, et neil on tõendeid mitmete edukate küberrünnakute kohta, mis korraldati kriitiliste riiklike infrastruktuuride pihta.

"Meil on teavet, et on kasutatud küberrünnakuid, häirimaks vooluvõrkude tööd mitmetes piirkondades väljaspool USAd," rääkis Tom Donahue, CIA vanemuurija. Vähemalt ühel juhul põhjustas rünnak voolukatkestuse, mis mõjutas mitut linna.

Rünnaku korraldajate ja eesmärkide kohta CIA väidetavalt midagi aga ei tea. Ainult seda väidavad uurijad kindlalt, et rünnakud pandi toime interneti kaudu.

CIA vanemuurija Tom Donahue väitis samuti, et CIA käes on tõendeid, mis lubavad oletada, et pärast rünnakuna vormistatud demonstratsioone alustasid kurjategijad ka väljapressimisega.

"Me kahtlustame, kuid ei oma kindlaid andmeid, et ründajaid aitas sisemine teave," lisas Donahue.

Tavaliselt CIA sellist teavet ei avalda, kuid Donahue rääkis, et CIA kaalus avalikustamise häid ja halbu külgi põhjalikult ning jõudis järeldusele, et teave tuleb avalikustada.

Tom Donahue avaldas uudise USAs asuvas SANS Instituudis, mis on maailma üks juhtivaid teabeturvalisuse uuringu ja treeningu keskuseid.

SANS Instituudi uurimisjuht Alan Paller hoiatas juba kolm aastat tagasi selliste võimalike väljapressimiste eest.

InformationWeek vahendab, et Palleri sõnul polnud teates märgitud, milliseid regioone rünnakud puudutasid. Samuti ei maksa Alan Palleri arvates loota, et selline teave avalikuks tehakse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt