Rae vallale oma mini-Eesti

Gert D. Hankewitz 24. jaanuar 2008, 00:00

Muidugi pole tegemist Eesti üksühele mudeliga, kus paigas riigi iga maja, tänav, kuut, koer ja laut. Küll aga kavatsevad ettevõtluse arendajad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuses panna paika tähtsamad Eesti kultuuriobjektid, mis peaksid olema pargis esindatud. Millised need täpsemalt on, ei tea keegi täpselt, aga mingi idee on juba olemas.

"Igast regioonist valitakse välja põnevamad ja iseloomulikumad objektid. Näiteks Saaremaad iseloomustavad sepikojad, kus inimesed saaksid seppade kõrval ise rauda taguda," räägib projektijuht Silja Sorgus. Tema nägemuse järgi võiks teemapargis olla midagi tivolilaadsetki ning äkki ka ATV-rada, mida mööda saaks ühe objekti juurest teise juurde sõita. "Võib-olla ka konverentsikeskus, sest see pole ainult vabaõhumuuseum, mis mõeldud vaid kultuurituristidele," lisab Sorgus.

Projekt, mille üks eesmärk on turiste Tallinnast välja meelitada, peaks valmima kolme partneri jõul ja osalusel: vald, kes eraldaks maa, Euroopa Liit, kellelt võiks raha taotleda, ning mõni jõukas Eesti eraisik või asjast huvitatud ettevõte. "Ainult ühele ettevõtjale projekt kuuluda ei saaks, kuna nii pole võimalik EList raha saada," räägib ettevõtluskonsultant Sorgus.

Kõigepealt on aga vaja teha äriplaan ning tasuvusanalüüs, mis Sorguse sõnul peaks aprillis valmima. Sellepärast on praegu raske täpselt öelda, kui suurt rahasummat arendusprojekti elluviimiseks tarvis oleks.

Väga intrigeeriv mõte. Tegelikult aga peaksin projektist rohkem teadma, sellest sõltuks heakskiit või laitus.

Esimesel hetkel tundub naljakas, aga põhimõtteliselt kiidaksin heaks kõik lõbusad, naljakad ja heatahtlikud mõtted, mis võiksid kuidagi meie endi igapäevast elu ja muu hulgas ka turismi elavdada.

Kui äriplaani saaksin, loeksin seda väga tähelepanelikult, kuid tegelikult ei usu, et ise sellises asjas finantsiliselt osaleda julgeksin. Tegu tundub olevat tüüpilise pika perspektiiviga projektiga, kus on vajalik mõne kohalikku elu ja ettevõtlust toetava fondi juuresolek. Tundub äriliselt pika vinnaga asi olema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing