Kadri Jakobson • 24. jaanuar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Kui palju maksab mugav elu?

Su kodu lüüakse keldrist korstnani läikima, õu korrastatakse tänavast tagaaiani, auto roogitakse puhtaks nii seest kui ka väljast.

Meistrimees vahetab katkise elektripirni ja parandab pool aastat nurgas seisnud mööblitüki. Kärmed abilised pesevad aknad ja vahatavad põrandad.

Diivanil ilutsenud veiniplekid kaovad igaveseks, nagu ka tolmurullid toanurkades. Muru saab niidetud, lumi koristatud, hekk pügatud.

Päevi pesemata auto lööb pesumees nii seest kui ka väljast läikima, poleerib ja vahatab.

Vajadusel lendavad peale Meeleheitel Koduperemehed, kes ehitavad valmis kauaoodatud terrassi, aiamaja või lapse liivakasti.

Pesemata pesu pestakse, triigitakse ja parandatakse. Tehakse valmis toit. Matemaatika või inglise keelega hätta sattunud pesamunaga tegeleb koduõpetaja.

Koerad viiakse jalutama, nende toidu ning mänguasjad saad tellida koju.

Õhtused kassajärjekorrad on minevik, sest internetist võid koju mis iganes rooga tellida, alates mahedast talutoidust ja lõpetades keemiarikaste spordipulbritega. Ja kui suurest õnnest pea valutama tikub, ei pea apteeki tormama. Internetist saad looduslikud ravimid, titemähkmed, kondoomid ja muu kraami sutsti koju tellida.

Kui hing ihkab restorani hõrgutisi, tellid needki koju. Vähe sellest, kui tahad kaaslasele või sõpradele veemõnusid pakkuda, tehakse su kodust hetkega spaa ja sa saad vananemisvastase ja tselluliidihoolduse kõrvatagustest varbaotsteni.

Tai massaaži puhul saabuvad su koju massaažilaud, kreemid ja õlid, muusika ja isegi makseterminal.

Mõistagi võib tellida ka juuksuri, kosmeetiku, küünetehniku, sulle tehakse maniküüri ja pediküüri. Kui märkad, et akvaariumikalad näivad tõbised, tuleb koju kalatohter.

Kui tekib kahtlusi äsja ostetud kuldehete ehtsuse üle, helistad välja kullassepa. Kui oled tüdinenud olemast sinisilm, hangid endale õhtuks värvilised läätsed.

Kui tahad võita kaaslase südame, lased kulleriga saata talle sületäie tulipunaseid roose. Kui on tahtmine linna peale laiama minna, tellid ukse ette lumivalge limusiini.

Kui ei viitsi, tellid koju strippari. Abiks on ka meestelaenutus.

Kõige selle juures jäi mainimata pisiasi, et pangakontol peab palju raha olema.

Firma tegevjuht Kaspar Eeroja muheleb, et väljakutseid ja tööpakkumisi ei saa nad ainult meeleheitel koduperenaistelt.

"Ehitame neid objekte, mis jäävad väljapoole maja - terrassid, lehtlad, liivakastid, aiad, aia- ja mängumajad. Kasvuhooneid pole veel teinud," selgitab ta.

Eeroja sõnul on nad tegutsenud paar aastat ja tööd jätkub.

"Eks nüüd on inimesed saanud kodud valmis ja esimese ringi rahvas rahaliselt natuke kosunud, et saavad mõelda ka maja ümbrusele. Kui varem oli näiteks terrass siiski luksus, siis nüüd saavad inimesed seda endale lubada. Aga eestlane on ikka selline, et enne ehitab endale aia ümber ja siis hakkab seal sees nokitsema," räägib Eeroja.

Ta kinnitab, et firma humoorikas nimi on müünud hästi.

Reet Hääl, ettevõtja

Meil käib koduabiline kaks korda kuus ja teeb suurkoristuse. Omal ajal, kui koduabilise palkasime, oli selle mõte pühendada rohkem aega lastele.

Nüüd on lapsed suured ja võiksin ka ise koristada, kuid eelistaksin seda aega muule tegevusele pühendada. Mis puutub aga internetis pakutavatesse muudesse teenustesse, näiteks toidu tellimisse, siis see on läbikäidud etapp. Pigem tellin koju kokapoisi, kes õpetaks uusi köögikunsti nippe või veelgi kihvtim on koos sõpradega midagi süüa teha.

Raamatupoodides käia ja seal raamatuid lehitseda meeldib mulle rohkem kui internetist osta.

Meelis Järva, Cleanmell

Tavaliselt tellib koduabilise endale üksik, neljatoalises korteris elav inimene.

Eks perenaised ja kodud ole erinevad, kuid sõltub, kui palju see inimene kodukoristamisele tahab aega pühendada.

Kogu ühiskond liigub vaikselt siiski selles suunas, et koristusteenust ostetakse firmadelt ning seda ei pea ise tegema.

Eesti probleem on olnud see, et meie kodukoristamise teenus on must äri ehk seda ostetakse mustalt, tihtipeale ei teata koristaja telefoninumbrit, rääkimata tema taustast.

Firma kaudu teenust ostes on siiski riskid maandatud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt