Mari Hiiemäe • 24. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Suurte meeste pinevad mängud

Elus on asju, millest ei saa mööda vaadata. Mis on liiga silmatorkavad ning kipuvad inimest jälitama isegi siis, kui tekib tahtmine neist lahti öelda. Michael Claytoni (George Clooney) jaoks on selliseks paratamatuseks töö.

Mees, kes töötab New Yorgi suurimas advokaadibüroos, on tüdinenud olemast segatud võõrastesse jamadesse ja otsustanud lahti öelda teiste elude kõige räpasema osa korraldamisest ning ümbertõlgendamisest. Loobumine pole aga lihtne. Isiklikust elust pärit põhjustel ei saa Clayton lihtsalt niisama minema marssida ning tulusat töökohta selja taha jätta.

Clayton on just lahutanud oma abielu ning kulutanud selle peale väikese varanduse. Samuti on tal kaelas võlad, mis ennast aina ebameeldivalt meelde tuletavad. Mehele kuluks ära rahulik hingetõmbeaeg, kuid kuna tööd tegemata pole ka sissetulekuid, mida tal hädasti tarvis on, ei saa ta sellist luksust endale lubada.

Clayton ei ole lihtsalt ületöötanud töönarkomaan, ta on sisseharjutatud süsteemi ori. Kuna ta on eelnevalt teinud liiga palju samme ühes ning paraku ummikuni viivas suunas, on esimene samm vastassuunas tohutu koorem. Ka teise ja kolmanda tegemine nõuab mehelt üliinimlikku pingutust ning tulemuseks on tõdemus, et tumedast probleemide alast ei olda ikka veel eemale jõutud. Otsustavaks proovikiviks saavad Claytoni jaoks tööpostil kuhjunud ebameeldivad pinged, mis klaarimise käigus ühel hetkel tema jaoks isiklikeks muutuvad.

Läbipõlemiseni ei ole Clayton enne probleemidepuntrasse sattumist jõudnud langeda. Mis tähendab, et temas on alles küllalt autunnet ning tegutsemisvalmidust, et ebaõiglaseks osutunud süsteemile risti vastu seista.

Karmide meeste maailmas, kus filmi tegevustik laveerib, võib karmus igal hetkel muutuda kokkupõrkeks, kui vaid selleks sobiv hetk saabub.

Efektsed kaadrid pole küll ainus, mille pärast filmi vaatama minema peaks, kuid plahvatavad autod ning tagaajamine käivad ka selle filmi juurde.

Pinevates oludes tehtavate kokkulepete ning sobingute jälgimine kinolinalt nõuab vaatajalt tublit kaasaelamistööd. Kiirustavas tempos kulgevad sündmused ning pingete lahendamise vajadus haaravad kinokülastaja tähelepanu endasse ning panevad peategelase käikudele kaasa elama. Kui on probleemid, siis on need kõigil, või vähemalt kõik muu on selle filmi vaatamise vältel ebaoluline.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt