Juske: Savisaar peaks tagasi astuma

25. jaanuar 2008, 13:38

Sotsiaaldemokraadid on veendunud, et
sellised ilmselgelt korruptsioonihõngulised tehingud Tallinnale kui ühe Euroopa
Liidu liikmesriigi pealinnale au ei tee, kirjutab Jaak Juske oma blogis ning
kutsub Savisaart linnapea kohalt tagasi astuma.

"Kas te kujutate ette, et näiteks Helsingi linnavalitsus otsustaks ilma ühegi põhjenduseta tõsta linna propagandaeelarvet enam kui kaks korda ja hiilides kõrvale riigihanke korraldamisest, suunaks sellest suure osa võimupartei suurtoetaja telekanali päästmiseks. Kui selline asi ka Soome lahe põhjakaldal juhtuks, astuks Helsingi linnapea pärast asja avalikuks tulekut ise ametist tagasi," küsib Juske oma blogi sissekandes.

Juske sõnul suurendatakse Keskerakonna poolt juhitavas Tallinnas aga valimiste eel hüppeliselt meediakulutusi ning kanditakse miljoneid kroone maksumaksja raha linnapea sõbrale kuuluva telefirma arvele. "Riigihanget seejuures lihtsalt ei korraldata. Ajakirjanike küsimustele tulevad vastuseks valed ja keerutamine. Tundub, nagu valmistuks Tallinn saama mitte Euroopa kultuuri-, vaid korruptsioonipealinnaks," lisas ta.

"Üks Keskerakonda kuuluv kolleeg heidab mulle pidevalt ette, et kuidas ma julgen linnaametnikuna linnavõimu kritiseerida. Ma ei hakka siinkohal rääkima opositsioonierakonna fraktsiooni õiguste piiramisest. Mul on Tallinna kodanikuna lihtsalt häbi tänase linnavalitsuse pärast," kirjutas poliitik.

Juske sõnul on sotsiaaldemokraadid veendunud, et sellised ilmselgelt korruptsioonihõngulised tehingud Tallinnale kui ühe Euroopa Liidu liikmesriigi pealinnale au ei tee. "Savisaar, astu tagasi!" kutsub Juske üles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2008, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing