Anne Oja • 28. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Põlevkivitootmist uus piirang ei mõjuta

Põlevkivi kasutamise arengukava eelnõu piirab kaevandamise aastas 20 miljoni tonniga, teatas eile keskkonnaministeerium.

"Tänase seisuga mahuvad kaevandajad 20 miljoni sisse ära," kommenteeris Eesti Põlevkivi avalike suhete juht Raivo Lott keskkonnaministeeriumis valminud põlevkivi arengukava.

Loti sõnul ulatub Eesti Põlevkivi selle majandusaasta toodang ligikaudu 18 miljoni tonnini. Selle numbri sees on praegu Narva Elekrijaamade, VKG ja Kunda Nordic Tsemendi põlevkivivajadus.

"Praegu kaevandavad ise põlevkivi Kiviõli Keemiatööstus ja ka Kunda Nordic Tsement, aga nende kogused ei ületa miljonit tonni aastas. On kokku lepitud, et igal aastal kooskõlastavad põlevkivitarbijad oma kogused," selgitas Lott ja lisas, et kuna tootmismaht ei vähene, töötajaid ei koondata.

Põlevkivi kaevandamise aastaseks piiriks on eelnõus kuni 20 miljonit tonni. Kehtivate lubade alusel võib praegu rohkem kaevandada, jõudis ministeerium põlevkivi kaevandajatega kokkuleppele. "Põlevkivi tuleb kasutada võimalikult efektiivselt ning riigi esmane huvi on tarbijate tõrgeteta varustamine elektri- ja soojusenergiaga," märkis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt