Romet Kreek • 29. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kukkumisruumi jagub

UBSi strateeg Oussama Himani kirjutas, et arenevate turgude aktsiad võivad kukkuda veel 12 protsenti, kuna ettevõtete kasumid tulevad prognoosidest viletsamad.

"Arenevate turgude kasumikasvuprognoosid on jäänud liiga optimistlikeks, arvestades aeglustuvat üleilmset majanduskasvu ja kulude kasvusurvet," kirjutas ta Bloombergi andmetel. "Me eeldame, et marginaalid satuvad surve alla enamikus riikides ja sektorites."

MSCI arenevate turgude indeks on kukkunud 29. oktoobri tipust 19 protsenti.

Investorid peaksid suurendama oma osalust turgudel, millel on ajalooline väärtus suhtarvude alusel madal ja kus makrotaust on jäänud suhteliselt heaks. Ta suhtub hästi Iisraeli aktsiatesse, neutraalselt Tšehhi omadesse ja negatiivselt Ungari omadesse. UBSi lemmikturuks on Venemaa, järgnevad Taiwan, Poola ja Mehhiko.

Aktsiad peaksid kukkuma veel 12 protsenti, et jõuda viie aasta ajaloo keskmise hinna-raamatupidamisväärtuse suhteni. Praegu on suhtarvu näiduks 2,1.

Sektoritest soodsaimaks peab ta arenevatel turgudel tehnoloogiaettevõtteid, nagu näiteks India Infosys Technologies ja Lõuna-Korea Samsung Eletronics.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt