Atonen kahandab Ansipi majandusunelmaid

Mariliis Pinn 30. jaanuar 2008, 07:47

Kui Reformierakonna juhi Andrus Ansipi
visiooni järgi peaks Eesti jõudma 15 aastaga Euroopa viie jõukama riigi hulka,
siis erakonna aseesimehe Meelis Atoneni reklaamisõnum kärbib peaministri
lennukat nägemust.

Valuutavahetusfirma Tavid, mille nõukokku Atonen eelmise aasta kevadest kuulub, on nimelt paisanud Eesti rahva ette teatise «Olukorrast majanduses», kus võrdleb maailma rahandussüsteemi Titanicu uppumisega. Raadioeetris jookseb karmi häälega loetud reklaam ligi poolteist minutit, kirjutas Postimees.ee.

Tavidi reklaam nendib, et «mõne aja pärast on kõik, tõepoolest absoluutselt kõik Titanicul, vajunud igaveseks mitme tuhande meetri sügavusele vee alla». Tekst ei jäta kahtlust, et Eesti rahandussüsteem, osa maailma finantssüsteemist, vajub samuti põhja, nagu absoluutselt kõik Titanicul.

Ansip tunnistas valitsuse meedianõuniku vahendusel, et tal ei ole olnud aega Tavidi reklaame lugeda ja seega ei saa ta kommenteerida asja, millega ta tutvunud pole.

Atonen selgitas, et hoolimata näilisest vastuolust peaministri esitatud optimistlike sõnumitega ei räägi Tavidi reklaam Ansipile vastu. «See, et Eestil läheb hästi, on õige,» lausus Atonen.

Ta seletas, et rahvusvahelistel rahaturgudel valitsevad pehmelt öeldes ärevad päevad ning Tavidi reklaam on käsitletav häiresignaalina maailma ja Euroopa majanduse suhtes. Ent vaatamata üleüldisele pingelisele perioodile on Atoneni hinnangul ikkagi võimalik, et Eesti võiks oma positsioone samal ajal maailma ja Euroopa majanduse pingereas parandada. Atonen tunnistas, et on Ansipit hoiatanud prognoosivates väljaütlemistes tagasihoidlikum olema.

Reformierakonna pressiesindaja Henri Arras nimetas Tavidi reklaamis kujutatut kõige mustemaks stsenaariumiks, mis on lisaks vürtsitatud kirjandusliku liialdusega. Küsimusele, kas Reformierakond peab tõenäolisemaks Ansipi rõõmsat või Tavidi-Atoneni nukrat visiooni, vastas Arras: «Kui mitte midagi teha, on tõenäolisem Tavidi liialdav stsenaarium. Euroopa jõukamate hulka jõudmiseks on vaja tööd teha.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2008, 08:47
Otsi:

Ava täpsem otsing