Kuusakoski sulgeb kolm osakonda

Kaisa Tahlfeld 31. jaanuar 2008, 00:00

18. veebruarist suletakse seoses ASi Kuusakoski emafirma, Soome päritolu kontserni Kuusakoski Oy Baltikumi tütarettevõtete restruktureerimisega ASi Kuusakoski Türi, Haapsalu ja Valga osakonnad. "Osaliselt suletakse ostuosakonnad. Selles piirkonnas kaotame ära klienditeeninduse ehk kohapeale toomise, kõik ülejäänud teenused jäävad alles," kommenteeris Aettik.

Töötajatele pakutakse võimalusel töökohta ettevõtte mõnes Skandinaavia tütarettevõttes. "Inimestele pakutakse teist töökohta kontserni sees. Kui minna näiteks Skandinaaviasse tööle, siis ei pea minema pikaajalise töölepinguga. Saab töötada graafiku alusel ning võib vahepeal koju ka minna," märkis Aettik.

Aettik on juhina kindel, et need sammud on vajalikud. "Antud olukorras tuleb minul tagada ettevõtte jätkusuutlikkus ning innovatiivsus. Restruktureerimine on vajalik konkurentsis tugevamaks muutumiseks" märkis Aettik.

ASi Kuusakoski emafirma, Soome päritolu kontsern Kuusakoski Oy on alustanud oma kolme Balti riigi tütarettevõtte viimist ühise juhtimisstruktuuri alla.

Muudatuste põhjuseks on firma omanike soov optimeerida juhtimisstruktuuri Balti tasandil ning fokuseerida põhitegevusele - vanametalli kogumisele ja käitlemisele.

Kuusakoski OY Balti regiooni direktori Kuldar Suitsu sõnul pakub enim väljakutset ressursside jagamine ning sünergia saavutamine kolme Balti riigi ettevõtte vahel. "See tähendab, et kohapealsed organisatsioonid tuleb restruktureerida ning administratsiooni koosseisu optimeerida," selgitas Suits.

Kõiki funktsioone ei ole kavas ühildada, kuna seadusandlikud aspektid on kolmes Balti riigis väga erinevad. Iga maa organisatsioon jätkab tegevust iseseisvalt.

Teiseks oluliseks muudatuseks on tugiteenuste väljaviimine Kuusakoski struktuurist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing