Suur osa Indiast, Lähis-Idast ja Egiptusest on internetita

Mariliis Pinn 31. jaanuar 2008, 17:24

Seoses Vahemeres paiknevate veealuste
kaablite vigastustega on suur osas Egiptusest, Saudi-Araabia poolsaarest ja
Indiast ilma internetiühenduseta.

Ühendus on katkestanud paljude ettevõtete töö, teised näevad vaeva, et oma ülesannetega hakkama saada, vahendas CNN.

Katkestuse põhjustas Dubai riigile kuuluva teenusepakkuja Du Itaalia Palermo ja Egiptuses Aleksandria vahelise kaabli katkemine.

Indias on halvatud 50% võrgust, mis tähendab, et internetiühendus on ümber suunatud läbi Aasia ja üle satelliitide. Ka Egiptuses, Pakistanis, Saudi-Araabias, Kataris, Araabia Ühendemiraatides ning Bahreinis, Iisraelis, Liibanonis ja Iraagis on probleeme. Paljudes Lähis-Ida maades on valitsustel tagavaraühendus üle satelliidi.

India internetiteenuse pakkujate liidu presidendi Rajesh Chharia sõnul on internetikatkestuse tõttu suurema surve all USA ja Suurbritannia võrguoperaatorid, sest kogu veebiliiklus suunatakse läbi nende kanalite.

Katkestus on kaosesse paisanud ka telefoni ja televisiooniteenused.

Paljud Suurbritannia firmad, nagu näiteks British Airways, on teatanud, et on pidanud sulgema oma kõnekeskuste või kontorite töö neis piirkondades.

Ekspertide sõnul võib kuluda kuni nädal internetiühenduse taastamiseks neis piirkondades. Veel pole teada, kui suured võivad olla internetiühenduse puudumisest tingitud majanduskahjud neis piirkondades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2008, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing