Lumivalgeke tuleb balletikingades

Christel Karits 01. veebruar 2008, 00:00

Eesti publiku jaoks on maailma ühe armastatuima muinasloo lavale aidanud Ungari tuntumaid koreograafe ja lavastajaid, praegu Viini Riigiooperis töötav Gyula Harangozó, ning populaarne Ungari muusikalikunstnik Kentaur.

Balletile on muusika kirjutanud Tibor Kocs?k.

Hulgaliselt trikke ja visuaalseid üllatusi täis ballett on olnud üks Ungari Rahvusballeti viimaste aastate menukamaid lavastusi.

""Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi" on ballett, mida võivad nautida nii lapsed kui ka vanemad," ütleb Gyula Harangozó ja tunnistab, et tahtis teha midagi lahedat ja jutustavat.

"Mulle on oluline, et balletis saaks ka näidelda, mitte ainult tantsutehnikat demonstreerida. Seepärast on see ballett nagu muusikal - laval toimub kogu aeg midagi, tantsustseenide vahel ei ole pause ning stseenivahetused toimuvad publiku silme all. Olen pannud suurt rõhku liikuvusele, et laste tähelepanu ei hajuks."

Rahvusooper Estonia kirjandustoimetaja Liina Viru ütles, et tegu on eatu looga, mis sobib suurepäraselt kõigile, kes armastavad muinasjuttu. Lavastust on raske kirjeldada, kuna see on nii haarav ja kirju, et seda peab ise nägema.

"Koreograafia on erinev klassikalise balleti omast ja tahab palju harjutamist, kuid on hea väljakutse tantsijatele, kes naudivad võimalust näidelda," lisab ta.

Pöialpoiste välimus on ungari kostüümikunstniku Rita Velichi versioon nendest vahvatest tegelastest ja peaksid lastele äratundmisrõõmu pakkuma.

Lumivalgekese rollis näeb Eve Andret ja Heidi Koptit. Peale Estonia balletitrupi osalevad Tallinna Balletikooli õpilased. Etendus kestab kaks tundi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing