Küpros plaanib Eestis saatkonna avada

01. veebruar 2008, 17:46

Täna Eestis visiidil viibiv Küprose
välisminister Erato Kozakou-Marcoullis nõustus Urmas Paetiga, et riigid peaksid
arendama turismialast koostööd ning Kozakou-Marcoullise sõnul on kavas avada
Tallinnas Küprose saatkond.

Kohtumisel olid kõne all kahepoolsed suhted, koostöö turismivaldkonnas ning Küprose kogemus seoses eurole üleminekuga. Välisministrid kinnitasid, et kahe riigi vahelised suhted on väga head, samas on mitmes valdkonnas veel arenguruumi, teatas välisministeerium.

Urmas Paeti sõnul tuleks kindlasti edendada turismisalast koostööd. „Küpros on praegu Eesti turistidele üks väiksema tähtsusega reisisihtkohti Euroopas, mida külastatakse teiste Vahemereriikidega võrreldes tunduvalt vähem,” lausus ta. Küprose välisministri hinnangul aitaks tihedamale reisimisele kaasa otselendude alustamine kahe riigi vahel. Kozakou-Marcoullise sõnul on kavas avada ka Tallinnas Küprose saatkond.

Veel peatusid ministrid migratsiooniga seonduval. Välisminister Paet kinnitas, et Eesti ei saa piiririigina jääda rändeprobleemide suhtes ükskõikseks ning me mõistame Euroopa Liidu lõunapoolsete piirkondade muresid. „Oluline on võidelda illegaalse rände algpõhjustega ning siin näeme ühe vahendina koostööd migratsiooni lähteriikidega ning sihipärast arenguabi,” lausus Paet.

Rääkides eurotsooniga liitumisest, kinnitas Küprose välisminister, et üleminek ühisvaluutale on olnud saareriigis edukas ning kardetud hinnatõusu sellega ei kaasnenud. Eesti välisminister avaldas omaltpoolt lootust, et ka Eesti saab eurotsooni liikmeks niipea, kui inflatsioonikriteerium täidetud.

Välisminister Kozakou-Marcoullis on varem olnud ka Küprose suursaadik Eestis, resideerides Stockholmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. February 2008, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing