ÄP fototoimetus • 3. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Raamatud

See on Eesti läbi aegade üks mahukamaid kunstiraamatuid ja kindlasti kõige suurem fotoraamat, mis meil kunagi ilmunud.

Arne Maasik on heasüdamlik arhitektuurifotograaf, kellest rääkides ei saa mööda minna sellest, et ta on hariduselt arhitekt. Arhitektuuribüroos Künnapu & Padrik on ta osalenud mitmete tuntud suurhoonete projekteerimises.

Oma fotode eest pälvis Maasik 2005. aastal Eesti Kultuurkapitali aastapreemia, samuti on ta esindanud Eestit arvukatel välisnäitustel, näiteks Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

Peamiselt mustvalgetel, kuid ka värvilistel piltidel kujutuvad linnad ja kohad nii Eestis kui ka välismaal: New York, Pariis, Tallinn, Berliin, Hiiu, Tamsalu, Chicago, Mustjõe, Kihnu jne.

Majade ja linnavaadete kõrval on palju ka nn pusa-pilte. Maasik on kaameraga jäädvustanud võpsikute salapärast segadust, justkui kaost vastandiks suurlinnafotodelt aimuvale korrale. Selline linna ja pusa kõrvutamine kergitab aga hoopis küsimuse, kumb on tegelikult kaos ja kumb kord.

Kuidas Maasik kaose ja korra suhet peenelt analüüsib, sellest kirjutab ka Jan Kaus oma saatetekstis. Raamatu kujundanud Martin Pedanik pälvis ülemöödunud aastal samuti Eesti Kultuurkapitali preemia.

Soliidne raamat mahutab üle 450 foto. See on vaikse, aga kindlakäelise arhitektuurifotograafi eduloo järjekordne peatükk.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt