ÄP fototoimetus • 4. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Transpordiuudised

Euroopa lennuettevõtete ühenduse värskelt avaldatud statistika põhjal tunnistati Euroopa halvimaks lennuettevõtteks Portugali ettevõte TAP Portugal.

Mullu hilines TAP Portugali reisidest rohkem kui 15 minutit neli lendu kümnest ning kuus kümnest ülemere lennust ei väljunud õigel ajal. 1000 reisija kohta kaotas ettevõte keskmiselt 27,8 kohvrit.

Leedu lennukompanii flyLAL juhatuse esimees Tadas Pukšta rääkis, et firma hakkab Eestis pakkuma odavaimaid lende Euroopa populaarsematesse sihtpunktidesse ning nende eesmärk on saada kõige kiiremini kasvavaks lennufirmaks Balti riikides.

"Pakume eestlastele uusi sihtkohti Vliniuse kaudu. Uued lennuliinid avatakse suvehooaja algusega ehk 30. märtsil," ütles Pukšta. flyLALi välissuhete direktor Liutauras Tarabrinas ütles, et kompanii pakub 18 sihtkohta nii Ida- kui ka Lääne-Euroopasse, enamasti on need pealinnad.

"Kuid suvel avatakse lennuliinid Vilniusest Hispaania linnadesse Malagasse ja Mallorcale. Tallinna-Vilniuse lendu pakutakse äripäeviti kaks korda, hommikul ja õhtul," rääkis ta.

Märtsi lõpust alates lendab flyLAL Euroopa populaarsematesse sihtpunktidesse iga päev. Lennupileteid saab broneerida 4. veebruarist - hinnad alates 425 kroonist Milanosse, Pariisi, Frankfurti, Dublinisse ja Londonisse, ning 383 krooniga Vilniusesse.

Teenusena pakutakse ka kaubatransporti.

Lennufirma airBaltic laiendab sihtkohtade valikut Vahemere äärde, Skandinaaviasse ja Ida-Euroopasse; siselendudest lisandub Ventspils.

Lätlaste lennuettevõte airBaltic avalikustab suvise lennuplaani 30. märtsil 2008.

Lisaks suurendatakse lendude arvu kõigil populaarsematel suundadel.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt