Annus: süüdistust ei ole esitatud

Mariliis Pinn 05. veebruar 2008, 16:42

Merko Ehituse nõukogu esimehe Toomas Annuse
sõnul ei ole talle süüdistust esitatud.

Täna teatas ettevõte, et võib maadevahetuse protsessis saada 50 000-250 miljoni krooni suuruse trahvi. Aripaev.ee uuris, mis ettevõttest saaks, kui määrataks maksimumtrahv.

„See on hüpoteetiline, isegi spekulatiivne küsimus, sest trahv võidakse määrata siiski vaid lõpliku süüdimõistva kohtuotsuse alusel. Tänaseks ei ole esitatud veel süüdistuski. Merko on tugeva aktsionäride baasi ja lojaalse töötajaskonnaga ettevõte, kelle omakapital on suurusjärgu võrra suurem,“ vastas Annus.

Tema sõnul on Merko kõikidest maadevahetusega seotud arengutest avalikkust ja investoreid operatiivselt informeerinud. „Aktsionäride kokkukutsumine on siiski küllalt erakorraline tegevus. Tutvustame 2007. aasta esialgseid majandustulemusi ja informeerime neid kriminaalasja käekäigust nii palju, kui meile sellest teada on,“ lisas ta.

Merko varasemat teadet, kus mainiti, et seoses kriminaalmenetlusega on ettevõttele kahju tekitaud, ei saanud Annus kahjuks täpsustada. Nii ei ole teada,, millised tellimused ja kui suures mahus uurimise tõttu ära on langenud. „Seda infot ei ole võimalik välja tuua,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. February 2008, 16:52
Otsi:

Ava täpsem otsing