ÄP fototoimetus • 5. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kas rõhute 2008. aastal koolitusplaanis praktilistele või arengukoolitustele? Kas ostate koolitused sisse või korraldate ise?

Sel aastal on põhirõhk teise tasandi koolitusel laotöötajatele sisekoolitusena. Tegemist on jätkukoolitusega neile, kes meil töötanud juba mõned aastad ning läbinud esmatasandi koolituse.

Tahame välja töötada süsteemse lähenemise koolitustele, selleks tuleb veel tööd teha ning lõplikult paika panna selle aasta koolituskalender.

Kesktaseme juhtide koolituse jaoks kasutame sisseostetud koolitusteenust. Teemadeks on juhtimine, loovus, meeskonnatöö ja motiveerimine.

Üritame olla tasakaalus, spetsialistide puhul on rohkem praktilisi koolitusi, nagu toote- ja müügikoolitused, juhtide puhul rohkem arengukoolitusi nagu juhtimisstiil, juhendamine jm.

Tavaliselt teeme praktilised koolitused ise, arengukoolitused ostame väljast. Arengukoolitustele järgneva juhendamise ja tagasiside aga üritame hoida majas - töötajale lähemal seisvad kolleegid või juhid oskavad suunata selgemini ja paremini.

Teeme nii üht kui teist sorti koolitusi. Mõne koolituse puhul on raske vahet teha, kas tegemist on praktilise või arengukoolitusega, sest läbi praktilise arengu areneb töötaja üldises mõttes.

Sisse ostame juhtimis-, ajaplaneerimis-, tootmisjuhtimise- ja psühholoogilisi koolitusi. Selliseid, milleks me ise pole sobivad teisi koolitama.

Sisekoolitustena toimuvad firma spetsiifilised oskuskoolitused, ka meeskonnakoolitused.

Meie koolitusplaanis on mõlemat sorti koolitusi. Peame tähtsaks nii uute oskuste omandamist kui ka motivatsioonikoolitusi. Ühtset joont meil pole, sest koolituse vajalikkus sõltub konkreetsest inimesest, tema staažist ja võimalikest uutest tööülesannetest. Individuaalne lähenemine uute oskuste suhtes ja arengukoolitused toimuvad rohkematele töötajatele. Uusi töötajaid koolitame firmasiseselt, sisse ostame selliseid koolitusi, kus on oluline koolitaja professionaalsus vastaval teemal.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt