Eesti kurdid ekspordivad kristlust

06. veebruar 2008, 20:51

Tänane telesaade Pealtnägija valgustas,
kuidas kurdid nelipühilased avastasid Eesti Nokia, eksportides aasia- ja
araabiamaadesse kristlust.

Maailmas on 364 miljonit kurti inimest ja seda arvestades võib Eesti kuue kurdi pastori plaani nimetada maailmavallutuslikuks. Formaalselt moodustavad kurdid osa Eesti Kristlikust Nelipühi Kirikust, mida juhib piiskob Ago Lilleorg.

Kurtide pastorite ja misjonäride keskmeks on Lilleoruga ühel ja samal piiblikooli kursusel õppinud kurdid vennad Riho ja Raivo Kurg. Neid toetab superjutlustajateks nimetatud kurt abielupaar Margit ja Vitali Taks. Margit ja Vitali on nelipühilasteks pööranud üle 1300 vaegkuulja.

37aastane Riho Kurg ütles Pealtnägijale, et ta on 10 aasta jooksul kolmel korral ajanud välja kurja vaimu ja tervendanud 40 inimest. "Kuuljaks pole neist saanud ükski," rääkis Kurg viipekeeles.

Ago Lilleorg ütles, et peab misjonitööd harrastavate nelipühilaste edu pandiks nende puuet ning viipekeelt. "Mis on tavaelus puue, on usutöös saanud eeliseks," rääkis ta.

Viipekeel kasutab ühtesid ja samu märke üle kogu maailma. Seega saab kurtidele hiinlastele ja araablastele jumalat kuulutada nende emakeelt oskamata.

Eesti kurtide misjonitööd rahastavad lääneriikide usuvennad ja -õed. Huvitavaks faktiks võib pidada sedagi, et iga kolmas Tallinna kurt on nelipühilane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2008, 20:48
Otsi:

Ava täpsem otsing