Maksuamet hoidis ära üle 200 miljoni krooni petturite tekitatud kahju

Mariliis Pinn 06. veebruar 2008, 12:39

Maksu- ja tolliameti (EMTA)
kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe sõnul on amet tõsiselt ette võtnud
käibemaksupetturid ja ära on hoitud üle 200 miljoni krooni kahju.

Käibemaksupettuste vähendamiseks hakkas maksu- ja tolliamet eelmisel aastal tõhusamalt käibemaksukohuslaste registrit kontrollima. „Leidsime need isikud, kes olid registris käibemaksupettuste korraldamiseks ja tõhustasime registreerimiseelset kontrolli, ennetasime uute petturite pääsu registrisse. Hoidsime ära üle 200 mln krooni kahju,“ sõnas Veermäe EMTA pressikonverentsil.

2007. aastal on käibemaksukohustuslaste registrist kustutatud 5398 isikut, enda soovil 2394 isikut, tegevuse lõpetas 542 isikut, aruandlus on esitamata 966 isikul ja maksuhalduri initsiatiivil ettevõtluse puudumise tõttu 1389 isikut.

Samuti pani MTA rõhku käibemaksukohustuslaste registri puhastamisele ettevõtlust mitteomavatest äriühingutest. Viimaste tegevuse eesmärgiks on tihti nn mustalt müüdud kaupade ja teenuste legaliseerimine, mille tulemusel jääb riigil saamata sadu miljoneid kroone eelarvetulu aastas.

„Oluline probleem eelmisel aastal ja jätkub ka sel aastal on fiktiivsed arved, mida kasutatakse käibemaksu mahaarvamisel ja millega petetakse riiki. Paljud on vabatahtlikult korrigeerinud oma deklaratsiooni ja neid, kes ei ole seda teinud, oleme kontrollinud,“ lisas ta.

Maksu- ja tolliamet kontrollis 2007. aastal 117 fiktiivseid arveid kasutanud äriühingut. 79 kontrolli lõppes vabatahtliku maksudeklaratsioonide korrigeerimisega kontrollitava äriühingu poolt kokku summas 18,3 miljonit krooni, 36 kontrolli lõppes maksuhalduri poolt maksudeklaratsioonide korrigeerimisega kokku summas 170,2 miljonit krooni. Kokku suurendati maksude tasumist 188,5 miljoni krooni võrra. Ka saadeti 455 kirja, mistõttu vaatas 40% kirja saanud ettevõtteid oma maksuarvetuse üle ja maksti 20 miljonit krooni rohkem makse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2008, 12:39
Otsi:

Ava täpsem otsing