Tõnis Oja • 6. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Heitlikud aktsiaturud

Raport, et jaanuaris langes ootamatult teenindussektori aktiivsus, kukutas teisipäeval järsult USA aktsiaturge.

Lisaks Wall Streetile langesid hilisõhtul järsult ka Euroopa aktsaiturud ning eile hommikul Aasia. Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus 2,93 protsenti, Nasdaqi koondindeks 3,08 protsenti ning S&P 500 indeks koguni 3,2 protsenti, 1336,64 punktile.

"Raport naelutas investorite ajudesse fakti, et oleme majanduslanguses," kinnitas uudisteagentuurile AP investeerimisfirma Schaeffer's Investments Researchi kauplemise juht Todd Salamone. "See muidugi ei pruugi tähendada, et eelolevatel kuudel on aktsiate hinnad praegustest tasemetest madalamal. Aga kui me näeme taolisi pealkirju, siis kipub esimeseks reaktsiooniks olema müük," lisas ta.

Ka eile alustasid Euroopa aktsiaturud kerges miinuses, aga päevapeale kosusid ning Frankfurdi ja Pariisi börsid olid õhtul juba plussis. Muuseas, Frankfurdi börsi DAX indeks on 16 protsendiga aasta algusest enim langenud börside hulgas.

Ka USA börsid alustasid eile mõõduka tõusuga, sest osa investoreid kasutas võimalust odavaks langenud aktsiate hindade tagasiostuks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt