Alustavad ettevõtjad saavad peagi toetust küsida

07. veebruar 2008, 10:16

Järgmise seitsme aasta jooksul jagab
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustavatele ettevõtetele heade
äriideede toetamiseks 117,6 miljonit krooni stardi- ja kasvutoetust.

Lisaks saavad ettevõtjad EASist taotleda KredExi laenukäendust. Starditoetuse maksimaalne suurus on 50 000 krooni, kasvutoetust saab taotleda kuni 200 000 krooni ulatuses, teatas majandusministeerium.

Alustava ettevõtja starditoetuse eesmärk on kõrge arenguprognoosiga väikeettevõtjate tekke soodustamine ja nende ellujäämisvõimaluste parandamine. Toetust saab küsida ettevõte, mis on registreeritud viimase 12 kuu jooksul. Kasvutoetuse eesmärk on kasvu- ja ekspordipotentsiaaliga väikeettevõtjate tekke- ja arenguvõimaluste parandamine. Toetust saab küsida kuni 24 kuud tagasi registreeritud ettevõte.

Ettevõtjal on võimalus taotleda toetust näiteks materiaalse põhivara soetamiseks, interneti kodulehe loomiseks, põhitegevusega seotud rakendustarkvara ostmiseks, tööstusdisainilahenduse ja kaubamärgi väljatöötamiseks ning arendamiseks. Samuti on võimalik taotleda toetust patendi, kasuliku mudeli, kaubamärgi või tööstusdisainilahenduse litsentsi omandamiseks ja toote vastavushindamiseks.

KredExi Stardi- ja mikrolaenu käendust saavad taotleda väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, kellel taotluse esitamise hetkel ei ole äriregistris ettevõtjana registreerimisest möödunud rohkem kui 24 kuud. Käendada on võimalik kuni 75 protsenti laenusummast, maksimaalne laenusumma on kuni pool miljonit krooni. Laenu sihtotstarbeks peavad olema investeeringud või käibevahendite finantseerimine.

Toetuseks kuluv raha tuleb Euroopa Liidu Sotsiaalfondist. Toetused on välja töötanud majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning need on kinnitatud ministri määrusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2008, 10:16
Otsi:

Ava täpsem otsing