Antropov: Gruusia visiit oli poliitiline õlalepatsutus

07. veebruar 2008, 15:56

Paldiski Põhjasadama juhatuse esimehe
Robert Antropovi sõnul oli Gruusia visiit hetkel pigem poliitiline
õlalepatsutus, samuti silmaringi laiendav Eesti ettevõtjatele.

„Gruusias pole veel poliitilist kindlust ning eks see reis oli ka pelgalt poliitiline. Minu jaoks oli kõige olulisem see, et lisaks presidendile ja peaministrile on kahe riigi koostöö jaoks oluline ka see, et ärimehed suhtlevad omavahel. Kuid, kas seda koostööd on võimalik saavutada homme või ülehomme, eks see selgub,“ kommenteeris Antropov ning lisas, et tema Paldiski sadama juhina sai palju kasulikku infot Mustal merel toimuva kohta ning sõlmitud sai ka huvitavaid kontakte.

„Meile avardas see võimalusi, sest Eesti ärimehed nägid ühte väga uut piirkonda, nagu mõni aeg tagasi avastati näiteks Ukraina. Eks see visiit oli ka Gruusia ärimeestele signaaliks, et nad on õigel teel ning nende vastu tuntakse huvi. See oli ka esimese kokkusaamise eesmärk,“ lausus Antropov. Tema sõnul on Gruusia hetkel meie majandusest ligi 10 aastat maas ning järelejõudmine võtab aega. „Eks see käik oli tunnustuse avaldamine nende arengutele ning tõdemine, et Ukraina headele sõpradele on järele tulemas Gruusia.“

„Mina huvitusin Gruusia sadamatest, mille kohta sain ka palju põnevat infot. Kui eestlased veavad häid logistiliste lahendustega projekte, siis me ei pea neid äriliselt vaatama ainult oma mätta otsast. Omades infot Gruusia sadamate kohta, saame neid kaupu suunata sinna-tänna ju läbi nende sadamate. Võime kasutada ka teisi sadamaid. Äri ei pea ju alati toimuma Eestis,“ märkis Antropov ning lisas, et mida rohkem me teame oma võimalustest, seda edukamad oleme. Esimesed eesti Ärimehed on Gruusias alustanud ning sadamajuhi sõnul on neid nii Tbilisi kesklinna kui ka sadama piirkonda ilmselt juurde tulemas.

Sadamajuhi sõnul ei tohiks ka alahinnata võimalust Venemaalt raha välja pumbata. „Me pole kunagi saanud läbi ega saa ka tulevikus läbi ilma Venemaata. Mina teeksid suuri jõupingutusi, et suurest mustast august ümber Eesti, raha välja pumbata. Tahame me seda või ei taha,“ lisas Antropov. Tema sõnul peame me Vene turule tagasisaamiseks aga olema nüüd tunduvalt atraktiivsemad. „Kui enne võeti meid nõukogude ajast alates väga kiiresti areneva lääneliku riigina, millel oli ka hea geograafiline asukoht, siis nüüd arenevad Venemaa ümber kiiresti ka teised riigid. Soome, Rootsi jt ning peale eelmise aasta sündmusi oleme võrreldes teiste riikidega viimasel kohal.“

„Meil avanevad transiiditranspordis näiteks Hiina, Ukraina ja Gruusia, kuhu me jääme Venemaale tee peale. Seda tuleks ära kasutada,“ soovitas Antropov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2008, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing