SEB pöörab pilgu ida poole

Agnes Ojala 07. veebruar 2008, 15:46

Kuna SEB kontsern teatas täna oodatust
tugevamatest majandustulemustest ja aktsiahind on tõusujoones, on panga juht
Annika Falkengren pööranud pilgu ida poole.

SEB on viimastel aastatel otsinud võimalust laieneda, tõmmanud aga alati siiski tagasi, kuna hinnad on olnud liiga kõrged, kirjutas Svenska Dagbladet.

Nüüd aga tundub SEB juhile Annika Falkengrenile, et finantssektorit tabanud raske olukord võib pakkuda häid võimalusi. Falkengreni sõnul vaatab pank ringi võimalike ülevõtmisobjektide järele, suunates pilgu ida poole. Samuti on plaanis kasvada Saksa turul.

Täna avaldatud majandustulemustest selgus, et kogu aastat arvestades paranesid panga majandustulemused kõikides riikides, kus SEB tegutseb, välja arvatud Saksamaal ja Norras.

Ebakindlus Balti riikide majandusarengute suhtes püsib ja pank on suurendanud oma reserve siinse tegevuse kindlustamiseks.

SEB on ettevaatusabinõuna ühtlasi juba alates 2006. aastast piiranud laenuandmist Balti riikides. Samal ajal on kasvanud kindlustuse, säästutoodete ja investeerimispanganduse osatähtsus.

Annika Falkengren selgitas, et pank suutis 2007. aastal kulusid kokku hoida 500 miljoni Rootsi krooni (850 miljoni Eesti krooni) jagu. Sellega püsib pank säästuprogrammis ette määratud kursil, kus kolme aastaga on kavas kulusid kokku hoida kuni 2 miljardit Rootsi krooni (3,4 miljardit Eesti krooni).

SEB juhtkond tegi ettepaneku jagada aktsionäridele ligi 4,5 miljardit rootsi krooni dividende ehk 6,5 krooni aktsia kohta. Möödunud aastal maksti dividende aktsia kohta 50 ööri vähem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2008, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing