Väärtnõu: grusiinid on sullerid

07. veebruar 2008, 17:38

Kellakeskus OÜ tegevjuhi Mati Väärtnõu
sõnul tekib Gruusias küll tuttav déj? vu tunne, kuid tõsiselt saab seal
äri teha sajast vaid kümne protsendiga.

„Maksuamet ei tööta, siin tekib osa ettevõtjatel küll tuttav déj? vu tunne, kuid sajast võib siin äri teha vaid kümne protsendiga,“ rääkis Kellakeskuse tegevjuht Mati Väärtnõu.

„Grusiinid on väga külalislahked, kuid paljud ettevõtjad ei anna endale aru, et selle külalislahkuse taga on soov kasu lõigata. Kui Gruusias teeb sind keegi kellegagi tuttavaks, siis sa võid hiljem oodata, et see sama inimene, kes tuttavaks tegi, ootab ka vastuteenet, osalust ettevõttes näiteks. Gruusias tasub kohe küsida konkreetselt - palju maksab?“ soovitas Väärtnõu.

Samas võib Gruusia sobida äri ajamiseks ettevõtjatele, kes ootavad põnevust. „Need, kes mäletavad nõukaaega, neil on nostalgia sees. Eestis pole hetkel action'it ja põnevust, Gruusia pakub seda aga küllaga,“ märkis Väärtnõu.

Gruusias äri tehes on väga olulisel kohal positsioon ning esmamulje. „Positsiooni ja esmamuljega lüüakse siin laineid. Grusiinlaste avatud suhtlemine meenutab ameeriklaste keep smiling'ut, kuid tegelikult on tegemist sulleritega. Ebaselgeid momente on palju, sellest on tingitud ka raskused nendega äri ajades,“ märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. February 2008, 17:38
Otsi:

Ava täpsem otsing