7. veebruar 2008 • 3 min
Jaga lugu:

Interneti abiga infotehnoloogia spetsialistiks

Abiturient Kristi Rummel töötab kooli kõrvalt firmas OÜ HansaNet veebilahenduste spetsialistina. Nooruke tütarlaps on leidnud IT-s oma kutsumuse ja plaanib antud alal kindlasti ka kõrghariduse omandada.

"IT-ärisse sattudes ei olnud minu prioriteediks mitte laiem süüvimine IT-sse, vaid selle rakendamine töövahendina oma loomingu teostamisel. Praeguseks olen enda jaoks avastanud ka infotehnoloogia enese võlu," seletas Rummel, kes on ettevõttes, kus keskmine vanus alla 27. eluaasta, ainuke gümnaasiumiõpilane.

Kristi on oma igapäevatööks vajalikud teadmised omandanud suures mahus iseseisvalt. Tarkusi on andnud juurde ka ettevõttesisesed koolitused.

Igapäevaseks töövahendiks on neiul üldlevinud kontoritarkvara koos mõningate kujundusprogrammidega. Töös tuleb kasutada teadmisi aga ka e-kaubandusest, infosüsteemide arendamisest, veebilahenduste funktsionaalsusest ja disainist ning kaasaegsest internetiturundusest üldiselt.

Tihti tuleb ette ka ajutist süüvimist erispetsiifikaga tarkvaratoodetesse, mis veebilahendustega kuidagi seotud on, seega läheb töös vaja pidevat õpivalmidust ja huvi uusi asju katsetada ja proovida.

"Täiendusõppe- ning koolitusvõimalused on Eestis kättesaadavad, kuid üldjuhul õppurile liiga kõrgete hindadega. Enamasti pakuvad oma töötajatele üsna põhjalikke

IT-koolitusi ka vastava valdkonna ettevõtted, seega ei tasuks iseseisvalt omandatud teadmistega kandideerimist karta," julgustas initsiatiivikas Kristi teisi.

"Ettevõte võimaldab mulle tööd kaasaegses keskkonnas huvitavate projektidega - seda kõike aga hariduse omandamise kõrvalt. Firma on suuresti vastu tulnud ka ajagraafiku ning töömahu planeerimisel, vähendamata samas arengu- ning konkurentsivõimalusi," rääkis neiu töö plussidest ja kooli kõrvalt rahateenimise võimalusest.

IT Kolledži tudeng Nikita Merezko arvab samuti, et IT-valdkonnas töötamiseks võib omandada vajalikke teadmisi omal käel õppides ja erinevaid koolitusi läbides. Kahtlemata pole töökoha leidmisel vähetähtis ka kõrghariduse olemasolu, mis on noormehe meelest eeliseks parema töökoha leidmisel ja suurema palga teenimisel.

Ent tööandjate kinnitusel teadmistest ja kõrgharidust tõendavast paberist hea ametikoha saamiseks üksi ei piisa. Töölesoovijate juures on oluline ka loomingulisus ja pühendumus, millest paljudel puudu jääb.

Kuna infotehnoloogia on kiirestikasvav valdkond, siis Dreamcom OÜ tegevjuhi Edward Rebase selgitusel hindavad nad noortes töötajates eelkõige arenemistahet. Kui see on olemas, siis pole hea töökoha ja enesetäienduse võimaluste leidmine gümnasisti ega tudengi jaoks raske.

Erki Hendrikso, HansaNet OÜ tegevjuht

Kõrgharidus on kindlasti suureks eeliseks struktureerimaks oma igapäevast tööprotsessi. Samas õpib palju asju tänapäeval ka iseseisvalt interneti teel.

Edward Rebane, Dreamcom OÜ tegevjuht

Tihtipeale ei ole noored töötajad kindlad oma erialas, mistõttu ei suudeta areneda selliselt nagu neilt oodatakse. Vägagi paljud noored vaevlevad ka suhtumisprobleemide küüsis, mis on suureks mureks ka ettevõtjatele.

Eesti IT-valdkond kannatab praegu tugeva tööjõupuuduse all. Meie oleme läinud seda teed, et värbame kõige andekamaid noormehi IT-koolidest, kas siis TTÜ-st või Tallinna Polütehnikumist.

Autor: Sandra Goudin

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt