Kriminaalasja mõju Merko aktsiale väike

Tõnis Oja 08. veebruar 2008, 00:00

Merko Ehitus teatas teisipäeval, et on analüüsinud ettevõtte aktsia hinnalangust ja seda mõjutanud tegureid, mille tulemusi lubatakse tutvustada 19. veebruaril toimuval aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul.

Ei pea olema Delfi oraakel, nägemaks, et analüüs näitab maadevahetuse skandaaliga seotud kriminaalasja aktsia hinnale negatiivselt mõjumist.

Ilmselt on mingisugune mõju olemas. Mäletatavasti kukkus Merko Ehituse aktsia 2006. a 4. oktoobril, st päeval, mil kaitsepolitsei sooritas ettevõtte ruumides läbiotsimisi, 7 protsenti. Paraku jäi hinnalangus üürikeseks ning mõned kuud hiljem, möödunud aasta veebruari alguseks kerkis see koos teiste aktsiatega rekordilisele tasemele.

Tõsi ta on, Merko Ehituse aktsia hind on viimasel ajal langenud mõnevõrra kiiremini kui konkurendi Eesti Ehituse aktsia või turg tervikuna. Samas tuleb arvestada, et eelnevatel aastatel kerkis Merko Ehituse aktsia hind tunduvalt kiiremini kui turg tervikuna. Eriti kiire oli Merko Ehituse aktsia hinna tõus aastatel 2000-2005, mil majandus kasvas keskmiselt üle 8 protsendi aastas, aga kinnisvaraturg polnud veel ohumärke näidanud. Äripäeva indeks kerkis sel perioodil üle viie korra, Merko Ehituse aktsia hind aga üle 30 korra.

Merko aktsia hinna suure languse põhjust tuleb otsida pigem aktsia väikeses likviidsuses. Eesti Ehitus on emiteerinud 30,8 mln aktsiat, millest vabalt kaubeldavaid on 12 mln, Merko Ehitusel on aga 17,7 mln aktsiat, millest kaubeldavaid on vaid 5 mln.

Eile kerkis Merko Ehituse aktsia hind 0,1 protsenti, käive oli 43 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing