Hämara minevikuga rahvasaadik inkassofirmade huviorbiidis

Hille Tressum 08. veebruar 2008, 10:30

Poliitikut Andrei Gritskovi iseloomustab
kirju minevik, kuhu kuuluvad ränkade tagajärgedega peretülid, suure
sularahasumma kaotsiminek ning hasartmängumaksust taotletud summade
kasutamine enda reklaamimiseks.

Äriregistris leidub kokku kümmekond Gritskoviga seotud ettevõtet, mis tegelenud valdavalt ehituse või kinnisvaratehingutega, kirjutas kirjutas Den za Dnjom. Tegemist on väikefirmadega, mis suletud majanduslike raskuste tõttu ja millest mitu on võlgnevuste tõttu sattunud ka inkassofirmade huviorbiiti.

Lisaks ärile tegutses Gritskov mittetulundusühingus Euroopa Noorte Ühing, mis tegeles venekeelsetele noorteürituste rahalise toetamisega ja mida omakorda toetas riik hasartmängumaksust. Ühingu väljaantavasse ajalehte Tvoi võbor (Sinu Valik-toim.) paigutas Gritskov mullu jaanuaris nii enda kui ka riigikogu saadikukandidaadi reklaami, kasutades sellega riigi raha oma isiklikes huvides. Euroopa Noorte Ühing paistab silma selle poolest, et nendega käisid tihedalt läbi ka mitmed Notšnoi Dozori ehk pronkssõduri valvajaskonnaga seotud isikud.

Aasta tagasi, eelmiste riigikogu valimiste eel nägid kaaserakondlased 32-aastases Gritskovis perspektiivikat noort euroopalikku vene poliitikut. Praegu kuulub Gritskov Põhja-Tallinna halduskogusse. Ta juhatas ka mittetulundusühingut Noorte Euroopa Ühing ning poseeris ühingu ajalehes liigutavatel perepiltidel. Muuhulgas kuulutas ta, et peab perekonda oma elu suurimaks rõõmuks. Sama kinnitas ta ka ühes teises valimiste-eelses bülletäänis. Tegelikult oli ta pere purunenud juba 2006. a sügisel. Nagu kinnitas Den za Dnjom-ile Gritskovi juurest koos lastega ära põgenenud naine, põhjustas pere purunemise peamiselt perepea vägivallatsemine tema kallal. Saadud kehavigastusi kinnitab ka arstitõend.

Alimentide väljamõistmise kohtuprotsessil oli Gritskov tema naise kinnitusel soostunud andma 1000 krooni kuus oma laste ülalpidamiseks, kuid kohtu otsusega summat siiski mitmekordistati.

Abikaasade vahelise lõhe muutis suuremaks ka juhtum 2006. a sügisel, kus Gritskovil oli kodunt lauasahtlist kaduma läinud 320 000 krooni sularaha. Mees süüdistas selle kadumises oma naist, ehkki abikaasad elasid tol ajal juba lahus. Politsei Gritskovi naisel süüd ei leidnud ja tänaseks on kriminaalasi selle juhtumi osas peatatud. Gritskov ei soostunud Den za Dnjom-ile avaldama, millistest allikatest tavalise eestimaalase mitme aasta palgaga võrduv sularahasumma pärines.

Gritskov ise ei soovinud enda minevikku ega pereprobleeme põhjalikumalt kommenteerida. Ta nentis vaid, et ta on tõesti abikaasast lahku läinud, ent kuna tegemist on tema isikliku eluga, ei tahtnud ta teemat selgitada. Ka väitis ta, et politsei on küll tema tegevust uurinud, kuid mingeid süüdistusi pole esitatud.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2008, 10:30
Otsi:

Ava täpsem otsing