Loovfirma Tank kahtlustab riiki juubeliaasta idee näppamises

08. veebruar 2008, 07:55

Juubeli tähistamiseks 130 miljonit krooni
kulutavale Eesti riigile reklaamnäo kujundanud reklaamifirma Tank oli üllatunud
hanke nurjunuks kuulutamisest, veelgi enam – pärast seda avastasid nad oma idee
ikkagi riigi plaanides.

Reklaamifirma Tank Grupp AS osales läinud aastal riigikantselei korraldatud pakkumisel Eesti Vabariigi 90. aastapäeva reklaamide tellimiseks, peale Tanki rohkem pakkujaid sel konkursil ei olnud, kuigi kutse osaleda said ka loovfirmad Division, Kontuur, Rakett ja Taevas.

Pärast Tanki pakkumise avamist toimus nende ja riigikantselei toimkonna vahel loominguline ja korralduslik arutelu pakkumise edasiarendamiseks ning kohandamiseks riigikantselei nägemusele ja juhistele.

Tank muutis pärast läbirääkimisi pakkumist nii mahuliselt kui ka rahaliselt, sest nende nägemuste elluviimine ületas riigikantselei ette nähtud rahalist piiri, läinud aasta 17. oktoobril saatis aga riigikantselei reklaamifirmale teate, et hange on kuulutatud nurjunuks, kuna pakkumine oli jätkuvalt riigile üle jõu käiv.

Tank Grupi juhatuse liige Kristiina Kupits kirjutas seepeale riigikantseleile selgitustaotluse, milles märkis, et kuna nad kohendasid pakkumuse rahalist osa riigikantselei soovide kohaselt, siis on äraütlemine arusaamatu.

Reklaamifirma üllatus seoses hankega kasvas aga hämmastuseks, kui nad lugesid 6. detsembri Postimehest lugu «Leiutajatekülagi asub juubelit tähistama», mis teatas, et kõigi südamed võitnud koeraplika Lotte asub kuueosalise multikasarjaga juubelitähistajate rivvi.

Sellest järeldas reklaamifirma, et lisaks nende osalemisele selles projektis on toimunud kõrvalt ka justkui mitteformaalne konkurss.

Veelgi enam – reklaamifirma soovis teada, millises mahus on riigi loovnägemuses kasutatud Tanki ideid, Lotte kaasamine juubeliaasta tähistamisse oli justkui koopia nende ideest, et riigi põhiseadust võiks läbi aasta tutvustama hakata üks perekond ning neist võiks teha nukufilmi.

Valitsuse infonõunik Kersti Luha, kes planeeris ka hanget, leidis, et nad on käitunud igati korrektselt. Vastuses Tankile teatas ta, et hankedokumentides oli ette nähtud hankija õigus lükata tagasi kõik pakkumused, mille hinnad ületavad hankelepingu eeldatava maksumuse.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2008, 07:55
Otsi:

Ava täpsem otsing