Rain Tamm: pidu on läbi, tuleb hakata tööd tegema

08. veebruar 2008, 12:46

Gild Bankersi juhtivpartner Rain Tamm
leiab, et Danske Bank`i analüütiku Lars Christenseni makroanalüüsis oli
tegelikult vähe negatiivset, kuid pingutama peab Eesti majanduses
kindlasti rohkem kui viimastel aastatel.

Kinnisvara- ja ehitussektori ning jaetarbimise ülikiire kasvu aeglustumne on Eestile pikas perspektiivis ainult hea.
„Usaldamatust ei näe, kriisi pole, investeerida on võimalik. Mujal sektorites, välja arvatud kinnisvaras, pole investeerimisplaane tagasi tõmmatud. Samas on ka piisavalt mahukad kinnisvaraprojektid rahastatavad, sest pakuvad huvi kaugematele investoritele ja neil on potentsiaali elada üle majanduse langustsüklid. Mõnevõrra tuleb nüüd rohkem kaasata kõikidesse projektidesse omakapitali,” rääkis Tamm olukorrast Eesti majanduses. Eesti Tööandjate Keskliidu aastapäeva konverentsil ”Tuulelohe lend 2008”.

Tamme sõnul on kümmekond panka väljaspool Eestist,kes seni veel Eesti projektidesse investeerinud pole, kuid kes on asunud suure huviga vaatama piisavalt mahukaid projekte.„Nüüd on siia turule sisenemas ka teised pangad, sest varem oli kahe suurema panga laenupoliitika nii agressiivne, et seda oli raske teha. Olin üllatunud, et tänane Lars Christenseni ettekanne oli minu hinnangul suhteliselt optimistlik. Siiski arvan, et Danske Bank`i prognoosid on olnud seni kõige pessimistlikumad ning et Danske Bank`i gruppi kuuluv Sampo on kõige aktiivsem laenuportfelli kasvataja, on kokkusattumus,” rääkis investeerimispankur.

Tamm on nõus, et kiire kasvu ajad on Eesti majanduses on läbi. „Jah, pidu on läbi ja tuleb rohkem tööd teha. Meile meeldib tööd teha, meie klientidele ka. Jahtumise märgid olid vajalikud. Raha on muutnud kallimaks, tuleb põhjalikumalt äriplaane põhjendada, et investeerimiseks vajalikku laenu- ja omakapitali kätte saada,” lisas ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2008, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing