Ansip nii maksumaksja sõprade kui ka vaenlaste nimekirjas

11. veebruar 2008, 15:00

Eesti Maksumaksjate Liit on peaminister
Andrus Ansipi esitanud nii maksumaksja sõbra kui ka vaenlase kandidaadiks,
vaenlaseks võivad saada ka mitu teist ministrit - Ivari Padar, Maret Maripuu ja
Laine Jänes.

Maksumaksja vaenlase tiitel antakse isikule või institutsioonile, kelle sõna ja tegu või tegevusetus on aasta jooksul kõige enam muserdanud maksumaksjat ja laastanud tema rahakotti.

2007. aasta maksumaksja vaenlase kandidaatideks on esitatud valitsuskoalitsioon ja peaminister Andrus Ansip ennaktempos aktsiisitõusu eest, eurotrahvide ja kallite kohtuprotsesside eest ning kulukate ausammaste püstitamise ja teisaldamise eest, Riigikogu liikmed “katuseraha” jagamise ja tšekivaba kuluhüvitiste plaani eest, Tallinna linnapea Edgar Savisaar maamaksu tõstmise ja kulukate reklaamiprojektide eest, rahandusminister Ivari Padar laristava eelarve ja ebaõnnestunud seaduseelnõude koostamise eest, maksu- ja tolliamet segase ja puuduliku maksualase teavitamise eest ning maksuseaduste tõlgendamise praktika tagasiulatuva muutmise eest, sotsiaalminister Maret Maripuu ülemäära suurte töötuskindlustusmaksete kogumise ja töölepingu seaduse eelnõu eest ning kultuuriminister Laine Jänes teatri- ja kontserdipiletite käibemaksu tõstmise soovi eest.

Maksumaksja sõbra tiitel antakse isikule või institutsioonile, kes on aasta jooksul avaldanud kõige positiivsemat mõju maksumaksja õigustele, teadlikkusele ja rahakotile.

2007. aasta maksumaksja sõbra kandidaatideks on esitatud valitsuskoalitsioon ja peaminister Andrus Ansip tulumaksumäärade langetamise ja maksuvaba tulu tõstmise eest, Riigikogu liikmed tšekivaba kuluhüvitise ideest loobumise eest, 18827 inimest, kes andsid allkirja maksumaksjate liidu pöördumisele Riigikogu kuluhüvitiste kava vastu, Justiitsministeerium elektroonilise äriregistri rakenduste eest, maksu- ja tolliamet e-maksuameti rakenduste ja tulumaksu kiire tagastamise eest ning õiguskantsler Allar Jõks ühiskonnale oluliste probleemide tõstatamise eest, tänu millele kaotas oma ameti.

Lõpliku valiku teeb liidu juhatus. Tiitlite saajad kuulutatakse välja neljapäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. February 2008, 14:59
Otsi:

Ava täpsem otsing