Nõustaja: Sylvester võinuks börsile minna

Anne Oja 12. veebruar 2008, 00:00

2002. aastal töötas Jaak Raid Hansabank Marketsis ning oli enda sõnul üks nendest nõustajatest, kes Sylvesteril firma struktuuri ümber teha soovitas. Hiljem kasvas teoks tehtud struktuurimuudatustest ja sellele järgnevast omanikevahetusest välja kuraditosin maksuvaidlust, mis nüüd on kõik ühte kohtuprotsessi koondatud.

Kolmeteistkümnest täiendavalt maksustatud Sylvesteri eksomanikust tulid eile kohtusse Margus Kohava, Kaido Jõeleht, Kuno Liblik, Janno Koplimets, Kaido Taberland, Urmas Nimmerfeldt, Mati Polli ja Toomas Mets.

Mehed kuulasid tunnistajate ristküsitlust vaikides. Lisaks investeerimisnõustajale andis ütlusi ka Stora Enso asepresident Arno Pelkonen.

Raid selgitas eile kohtus, et ehkki Sylvesteriga arutati mitmeid variante, pidas tema parimaks lahenduseks vähemusosaluste koondamist emaettevõtte tasandile ning lisakapitali kaasamist börsilt.

Sylvesteri juhtidel mõlkusid sajandivahetusel peas suured projektid ja kuna räägiti isegi tselluloositehase rajamisest ning saetööstustest lõunanaabrite juures, vajas ettevõte kindlasti täiendavat kapitali, lisas Raid.

"Peamise kokkuvõttekoosoleku käigus tutvustasime Sylvesterile ideed teha avalik pakkumine," rääkis Raid. Hansapanga töötajatest viibisid sellel koosolekul ka Erkki Raasuke, Priit Perens ja Lauri Lind. Pank tegi Sylvesteri juhtidele ettepaneku börsile minna ning ootas selle kohta vastust 2002. aasta sügiseks.

Sylvesteri müügist toonasele Imavere saeveski kaasomanikule Stora Ensole kuulis Jaak Raid uudisteagentuuri BNS vahendusel.

"See tuli üllatusena ja pettumus oli suur, sest me lootsime seda avalikku pakkumist korraldada," kommenteeris Raid pangatöötajate meeleolu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing