CNN Money koostas sõbrapäevaks 5 aktsiasoovitust

12. veebruar 2008, 17:56

CNN Money soovitab sõbrapäevaks šokolaadi
asemel hoopis aktsiaportfelli täiendada.

Tuhandeid turge läbi kammides leidsime ahvatleva aktsiate kombinatsiooni, mis tõotab meeleolukaid tulusid ja kasvu, mis on mõistlikult hinnatud ja seksikalt balansis, kirjutab CNN Money.

Spetsiaalselt valitud viie firma aktsiad peaksid ka pikas perspektiivis pühendumist väärima. Välja valitud firmad on järgmised

1. Garmin (hinna ja kasumi suhe (P/E): 18,4)

Nii nagu Garmini GPS süsteemid hoiavad sind rajal, nii võib ka Garmini tugev positsioon turul hoida Su aktsiaportfelli kasumis.

Tõsi küll, hiljutised aktsialangused näitavad võistlevate rivaalide olemasolu ja majanduskasvu languse hirmu. Need on muidugi tõelised mured, kuid spetsialistide arvamust mööda massimüüki ei põhjusta.

Pealegi flirdib Garmini uus tehnikavidin nüviphone nutitelefonide turul oma GPS-i ja mobiilse veebisirvimise võimalusega.

2. Laboratory Corp of America (hinna ja kasumi suhe (P/E): 16,5)

Mesi mokale investorile, kes kiiret kasvu ootab. Riigi suuruselt teine sõltumatu kliinilise laboratooriumi toodetega tegelev firma, kes paneb südamed põksuma teatega, et aktsia netotulu peaks 2008 aastal olema 4,74-4,90 dollarini tükilt. Aeglustuv majanduskasv seda valdkonda märkimisväärselt puudutama ei peaks, soosib Bank of America analüüsija Robert Willoughby investeeringuid ka 2008 aastal.

3. Nike (hinna ja kasumisuhe (P/E): 17)

Oma atleetliku hoiakuga võlus Nike turu juba 2005 – järelikult on tegu pikaajalise suhtega. Sellest ajast alates on Nike oma tugevat kasvu jätkanud, seda eriti just Hiinas.

Sel aastal toetab Nike suuri spordiüritusi nagu Pekingi Olümpiamänge ja Euroopa Meistrivõistluseid jalgpallis.

4. Precision Castparts Corp (hinna ja kasumisuhe (P/E): 16)

Precision Castparts ei pruugi küll seksikana kosta, kuid hakkas silma oma finantstulemustega. Kosmose-, atmosfääri- ja iseliikuvate konstruktsioonidega tegeleva firma kasum hüppas nende kolmandas kvartalis jaanuari lõpuks 55%. Nii nagu teisedki selle nimekirja firmad, omab ka Castparts segmendis kindlat positsiooni, mis on tingitud jõulisest nõudlusest toodete järele ning ei sõltu eriti majanduse kõikumistest.

5. Tata Motors (hinna ja kasumisuhe (P/E): 15,8)

India suurim autofirma Tata Motors on nagu me kaugelviibiv kallim. Aktsia on New Yorgi Aktsiabörsil märgitud selliselt, et Indiasse investorkontot avama ei pea ega vahetuskursside pärast muretsema. Tata sattus meedia huviorbiiti pärast maailma odavaima, pisut enam kui 25 000-kroonise maksumusega Nano-nimelise auto väljalaset.

Samuti peab Tata läbirääkimisi Fordiga omastamaks Jaguari ja Land Roveri kaubamärke. Hiljuti allkirjastati Boeing 787 Dreamliner'ile osade tootmise leping.

Äripäeva peadirektori Igor Rõtovi aktsiaportfellis on näiteks Garmini aktsiaid.

CNN Money eelmise aasta sõbrapäeva aktsiasoovitustest tõusid: Goldcorp (28%), Guess? (15,6%) ja Schlumberger (31,2%) ning langesid Kohl's (-33%) ja Altera (-11,5%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2008, 17:56
Otsi:

Ava täpsem otsing