Kuidas presidenti altkäemaksuskandaali kisti

12. veebruar 2008, 08:02

Kas president Arnold Rüütli ametiajal anti
kurjategijatele armu altkäemaksu eest või on see legend? See on küsimus, mida
kapo hiljuti kontrollis, kuid väidetava kuriteo tõendamatuse tõttu kriminaalasja
ei algatanud, kirjutas Postimees.

Kaitsepolitseisse eelmise aasta lõpus laekunud info sisu oli erakordselt skandaalne, et president Arnold Rüütli ametiaja viimasel aastal said neli vangi presidendi kantselei kaasabil armu, kui olid Rahvaliidule miljon krooni meelehead maksnud, president ise polevat kurjast skeemist teadlik.

Kõnekaim juhtum oli armuandmispalve endise Eesti poksimeistri Indrek Lauri poolt: kui 2006. aastal sai Lauri korra presidendilt eitava vastuse, siis üllatavalt muutis preident sama aasta septembris meelt ja Laurile armuandmine oli sisuliselt Rüütli üks viimastest otsustest presidendina.

Teine ja kolmas väidetav armuandmise juhtum puudutas liiklusavariisid, neljas juhtum on Postimehele seni teadmata

Info valdajad väidavad, et neist vähemalt kahel juhul olnud vahemeheks tuntud Lõuna-Eesti ärimees, kelle suhtes kaitsepolitsei on muude juhtumitega seoses viimase aasta jooksul selget huvi üles näidanud.

KAPO võttis asja esialgu uurimisse n-ö operatiivtasandil, s.t et delikaatne kaasus võeti ametisiseselt kaalumisele, kuid ametlikku kriminaalmenetlust ei algatatud.

Armuandmiste komisjon, mida juhib presidendi kantselei õigusosakonna juhataja, keeldub oma otsuste põhjendatust argumenteerimast.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2008, 08:02
Otsi:

Ava täpsem otsing