Odavamate seast valitud liuguks muutub hooldamisel ülikalliks

Toomas Raag 13. veebruar 2008, 00:00

Ukselahenduste automaatikat valides peaks vältima plastmassist detaile. Samuti peaks eelistama enam-vähem tuntud tootja süsteeme, et säiliks ukse pikk kasutusiga ning madalad hoolduskulud.

Kõige enam tehakse vigu sellega, kui odava lõpphinna nimel tellitakse uste erinevad detailid ja paigaldus erinevatest kohtadest.

Selle tagajärjel ei sobi komponendid tihti omavahel kokku ning uks on praktiliselt töövõimetu.

Ehitaja toob maksimaalse hinnavõidu nimel tihti ohvriks ka elementaarse kvaliteedi, mis avaldub hiljem esimestes hooldusarvetes.

Kvaliteetsete teenusepakkujate ja tootjate lahendustele peaks kehtima vähemalt kaheaastane garantii, mis tagab toote kvaliteedi ning korvab ka võimaliku paigaldaja tehtud praagi.

Kindlasti tuleb vältida plastmassist liikuvate osadega uksi, kuna nende hammasrattad ning võllid kuluvad kiiresti.

Automaatsete uste tarnijate vahel valides tasub eelistada neid, kel on paigaldus- ja hooldusmeeskond.

Tarnijafirmat valides tuleb ka arvestada, et firmal oleksid avarii korral olemas vajaminevad varuosad ning ka teenus, mis tagab hoolduse igal ajal.

Kaubanduskeskuste, hotellide, haiglate ja teiste intensiivse käidavusega kohtade uste puhul on oluline ka automaatikadetailide asendatavus. Kuna automaatika koosneb paljudest pisidetailidest, siis soodsaima ja kiireima abi saab tarnijatelt, kellel on kohapeal korralik varuosade ladu.

Suuremad automaatikatootjad pakuvad oma seadmetega kaasa ka erinevaid lisalahendusi. Näiteks avanevad uksed tänu akutoitele ka avariiolukorras. Samuti on võimalik ukse elektrimootorit lukustada, mis tähendab, et ukselehtedesse pole vaja panna eraldi konkslukku ja lõpptulemus on visuaalselt puhas.

Ehkki praegu on trendiks automaatika gabariitide vähenemine esteetilise tulemuse nimel, tuleb arvestada, et mida väiksem uksemootor, seda nõrgem ta ka üldjuhul on. Seetõttu tuleks suuremate ja aktiivsemalt kasutatavate uste puhul kindlasti kontrollida automaatika võimsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing