Anne Oja • 12. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Webmedia arendab Narvas venekeelset tarkvara

Uue arenduskeskuse avas eile majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Narva arenduskeskuse aasta käibeks prognoosib Webmedia 18 miljonit krooni. Kogu toodang läheb ekspordiks.

"On hea näha, et Webmedia on leidnud võimaluse kaasata uusi spetsialiste Narvast, kus selliste töökohtade loomine on uudne ning pikisilmi oodatud," kommenteeris Juhan Parts.

Webmedia juhatuse esimehe Taavi Kotka sõnul on Narva IT-spetsialistid väga hea tasemega. "Usume, et suudame Narva arenduskeskuse töötajate arvu kasvatada aasta lõpuks 30ni," ütles Kotka ja lisas, et peab tarkvaraarendust efektiivsemaks, kui klient ja arendusmeeskond saavad suhelda oma emakeeles.

Webmedia plaanis arenduskeskuse avamist Ida-Virumaale juba ammu. "Hirm kvaliteetse tööjõu puudumise ees lükkas otsuse kaks aastat edasi," selgitas Kotka. Asja julgustas seekord ette võtma koostöö TTÜ Ida-Virumaa kolledžiga ning Narvast pärit Webmedia töötajate patriotism. Ilmnes, et sobivat tööjõudu oli piirkonnas isegi rohkem, kui seda keskuse käimalükkamiseks vaja läks. Webmedia Narva arenduskeskuses töötab praegu 13 inimest.

Kotka ütles, et tema eelarvamus Narva kohta osutus asjatuks. "Me tõesti arvasime, et Narva on narkomaanide Meka, kust kõik normaalsed inimesed on ära läinud, kuid see pole nii," kommenteeris Kotka.

"Need inimesed, kes siin töötavad, ongi just tagasi tulnud, need on kodukoha patrioodid," lausus Kotka.

Tema sõnul kehtib Webmedias ühtne palgaklasside süsteem, seega ei saa väita, nagu läinuks Webmedia Narva lootuses kasutada odavamat tööjõudu.

"Kliendid on venekeelsed, kuid mitte Venemaalt," rääkis Kotka, kuid rohkemat avama ta ei soostunud.

Selliseid arvutispetsialiste on vähe, kellele makstakse võrdset palka nii Tartus, Tallinnas kui Narvas. Üksikul programmeerijal on kordades lihtsam võtta oma seitse asja ning sõita tööle Tallinna kui tarkvaraarendajal minna Ida-Virumaale tööjõudu otsima. Ma arvan, et teised tarkvarafirmad pole vast piisavalt suured, et Ida-Virumaale allüksust teha, see nõuab ikka efektiivset logistikat ja tiimitööd, peab olema ka tugev ettevõttesisene töödistsipliin. Webmedial peab olema siiski piisav argument, et Narva minna, näiteks kui sealne palgatase on oluliselt madalam või teatud profiili spetsialiste Tallinnas napib.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt