Erihooldekodude töötajad elavad
teadmatuses, kuna üleminek Hoolekandeteenused AS-i alluvusse on tekitanud
segadust nii palgatõusu kui ka puhkustega.
Kui niigi imepisikese palga eest tööd tegevad hooldajad nii Sõmera kui ka Kogula hooldekodus on enamik siiani vapralt vastu pidanud ning lootnud praeguse 5000-kroonise (maksud maha) palga asemel hakata saama 7000 krooni, siis kaua kestev teadmatus võib suurte kogemustega ning väljaõppinud hooldajad panna kirjutama lahkumisavaldust, kirjutas Oma Saar.
Kogula hooldekodu direktor Andrus Õunpuu ütles, et Kogula viidi maavalitsuse alluvusest ära juba läinud sügisel, Sõmera hooldekodu aga sellest aastast.
Aprillikuust (mõningatel andmetel ka alles augustist) on küll palgatõusu lubatud, kuid kas see on tagasiulatuva jõuga aasta algusest või mitte, seda ei ole keegi öelnud.
Ka hooldekodude töötajad, kes on küll nõus ajakirjanikuga rääkima, kuid mingil juhul ei soovi oma nime lehes avaldada, ütlesid, et asutuste juhtide käed jäävad praegu nende probleemide lahendamisel lühikeseks.
Seotud lood
Foruse juhatuse liige Einar Laagriküll arutleb, milliste väljakutsetega ettevõtted peavad praegu silmitsi seisma ja kui oluline on järjest sagenevate küberrünnakut ajastul mõelda ka füüsilisele turvalisusele. Kui füüsilise turvalisuse samme läbi ei mõtle, võivad ülejäänud mehhanismid osutuda täiesti kasutuks.