ÄP fototoimetus • 13. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Üks küsimus: Kuidas suhtute netikommentaaride tsenseerimisse?

Toomas Vilosius, endine sotsiaalminister

Internetis käivad end kergendamas need, kel elus hästi ei lähe: kas ei ole suhted korras, palk väike või mõni muu häda. Kuidagi ei saa sõnavabadust piirata, see on põhiseaduslik õigus ja vabadus. Nende kommentaaride järgi vaadates tekib meist pisikese tigeda riigi kuvand.

Enn Eesmaa, riigikogu liige

Vanasti kutsuti solvangute pärast duellile. Igasugune piiramine tänapäeva Eestis on suhteliselt raske ja kasutu tegevus, alati leitakse möödahiilimiseks mingi teine moodus. Netikommentaarid on tehnoloogiline paratamatus ning see džinn juba pudelist välja lastud - palju halba, tigedust ja nurgataguseid väljaütlemisi. Vanas Roomas soditi samuti roppusi seintele. Minu kainet arvamust mööda peaks ametlikes jututubades osalejad end siiski identifitseerima. Kahjuks pole ei avaliku elu tegelastel ega poliitikutel negatiivsest foonist pääsu.

Taivo Piller, lillefirma Shishi omanik

Kui kirjutajast mingi märk maha jääb, olgu või e-postiaadress, vaevalt siis niiviisi läbustataks. Mõtteid võib ikka avaldada, aga viisakuse piirides. Ma siiski õnneks kommentaare eriti ei jälgi. Päris rõvedaid aga on olnud.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt