Üks küsimus: Kuidas suhtute netikommentaaride tsenseerimisse?

ÄP 14. veebruar 2008, 00:00

Toomas Vilosius, endine sotsiaalminister
Internetis käivad end kergendamas need, kel elus hästi ei lähe: kas ei ole suhted korras, palk väike või mõni muu häda. Kuidagi ei saa sõnavabadust piirata, see on põhiseaduslik õigus ja vabadus. Nende kommentaaride järgi vaadates tekib meist pisikese tigeda riigi kuvand.

Enn Eesmaa, riigikogu liige
Vanasti kutsuti solvangute pärast duellile. Igasugune piiramine tänapäeva Eestis on suhteliselt raske ja kasutu tegevus, alati leitakse möödahiilimiseks mingi teine moodus. Netikommentaarid on tehnoloogiline paratamatus ning see džinn juba pudelist välja lastud - palju halba, tigedust ja nurgataguseid väljaütlemisi. Vanas Roomas soditi samuti roppusi seintele. Minu kainet arvamust mööda peaks ametlikes jututubades osalejad end siiski identifitseerima. Kahjuks pole ei avaliku elu tegelastel ega poliitikutel negatiivsest foonist pääsu.

Taivo Piller, lillefirma Shishi omanik
Kui kirjutajast mingi märk maha jääb, olgu või e-postiaadress, vaevalt siis niiviisi läbustataks. Mõtteid võib ikka avaldada, aga viisakuse piirides. Ma siiski õnneks kommentaare eriti ei jälgi. Päris rõvedaid aga on olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing