Pühameeste saabumata miljonid viisid ärimehe enesetapuni?

Mariliis Pinn 14. veebruar 2008, 10:45

Politsei versiooni järgi sooritas
finantsafääri mässitud ärimees ja korvpalliklubi boss And shy;res Eesmaa
enesetapu, sest ei suutnud sportlastele palku maksta.

Pärast neli aastat väldanud juurdlust lõpetas Põhja politseiprefektuur suurema kärata ärimees Andres Eesmaa salapärase ja skandaalse enesetapu juhtumi uurimise kuriteo koosseisu leidmata, kirjutas Eesti Ekspress.

Selle kelmiromaani ja ühtlasi kriminaaluurimise põhikahtlusalune oli ladusa jutu ning väljapaistva näitlejameisterlikkusega Urmas shy;Tiivel, kes hullutas kergeusklikke juttudega pururikkast Ameerika Ühtsest Püha Katoliku ja Apostelliku Õigeusu Kirikust (One Holy Catholic Apostolic Orthodox Church), kes otsib Eestis projekte, kuhu paigutada kokku vähemalt 10 miljonit dollarit ehk toonase kõrge kursi järgi 170 miljonit krooni.

Andres Eesmaa ootas neli aastat pühameeste raha nagu hingeõnnistust, kuni ta 2003. aasta 29. detsembri varahommikul endale kuuli pähe lasi. Turvaaparatuuri müüva Hotronicu shy;nõukogu esimehe laiba kõrvalt leiti hüvastijätukiri, milles ärimees ja perepea süüdistas pettuses salapärase kiriku maaletoojat Tiivelit.

Näiteks shy;selgub tagantjärele, et enamiku ajast elas pururikka kiriku maaletooja tegelikult Eesmaa kulul. Tiivel peatus shy;Õismäel shy;Eesmaa üürikorteris, sõitis tema antud autoga ja ajas mööda maailma raha shy;asju tema kulul.

Pankrotis Eesmaa hüvastijätukirja alusel algatatud juurdluses tunnistati Tiivel kahtlustatavaks kelmuses suures ulatuses, mille eest võib karistada kuni viieaastase vangistusega. Tema vastused uurijatele olid enamikus: "ei tea", "pean täpsustama" ja "ei kommenteeri". Ehkki investeerimisprojekt hakkas lähemal vaatlusel igast otsast kärisema, Tiivel üheski punktis oma süüd ei tunnista.

Fantoomkiriku tegevuse analüüsilt viib tänavu jaanuaris koostatud kriminaalasja lõpetamise määrus jutu kähku korvpallini. "Lisaks kulutustele Urmas shy;Tiivelile tegi Andres Eesmaa palju märkimisväärsemaid kulutusi korvpallile," tõdeb doku shy;ment.

Eesmaa, kes ise korvpalli ei shy;mänginud, oli enne surma meistriliiga klubi TTÜ A. Le Coq mänedžer. Kui reklaamimüügist klubi rahastamiseks ei jätkunud, hakkas ta uurimise andmetel laenama tutta shy;vatelt ja nende ettevõtetelt. shy;Eesmaa laenas nii umbes seitse miljonit krooni lubadusega, et tasub võlad, kui kiriku raha laekub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2008, 10:45
Otsi:

Ava täpsem otsing