Soome Pank: Tavexi kullareklaam sisaldab katteta lubadusi

14. veebruar 2008, 07:29

Tavidi tütarfirma Tavexi väljaandes
Kultalehti (Kullaleht) kulda kui investeerimisobjekti tutvustavas reklaamis
olevad katteta lubadused ajavad segadusse nii Soome Panka kui
aktsiainvestoreid.

„Ei või olla tõsi,” tõdes Soome Panga kullaanalüütik Eija Salavirta Taloussanomatele väljaandes olevaid lubadusi kommenteerides, kirjutas Postimees.

Tavexi Kultalehti esilehel on kirjas, et „järgmise viie aasta parim investeering on kuld”. „Kulla hind võib lühemas perspektiivis tunduda suhteliselt kõikuvana, kuid pikemas perspektiivis on näha selget tõusutendentsi,” kirjutas Kultalehti.

Tegelikkuses ületas kullauntsi hind alles tänavu jaanuaris 1980. aasta rekordtaseme. Kui jaanuaris 1980 maksis unts 850 dollarit, siis eile liikus hind 920 dollari lähedal.

"Sel aastatuhandel näidatud tõusule eelnes 25 aastat peaaegu pidevat hinnalangust. Suuri langusi ei tehta tasa isegi mitte ühe inimpõlve ajal," rääkis Salavirta.

Tavexi arendusjuht Paavo Pauklin selgitas Taloussanomatele, et nende firma väitel on kuld parim investeering järgmiseks viieks aastaks, kuna maailmamajanduse märgid viitavad majandusraskuste jätkumisele.

Pauklini hinnangul on Tavex mitmes artiklis avameelselt kõnealusel teemal kirjutanud ja lõpliku otsuse langetab ikkagi investor ise. "Muidugi võib kulla hind allapoole vajuda, kuid väärtus nulliks muutuda ei saa."

Kullainvesteeringute reklaame Soome riik ei jälgi, seetõttu tahabki Tavex klientidele oma lehes teavet jagada. Pauklin rõhutas, et kulda propageeriva ajalehe peale on kirjutatud, et tegemist on reklaamiga.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2008, 07:27
Otsi:

Ava täpsem otsing