Tulumaksuseaduse muudatusettepanekute esitamise tähtaeg lükati edasi

14. veebruar 2008, 11:31

Eraisikute väärtpaberitulude maksustamise
seaduse muutmise eelnõu muudatusettepanekute esitamise tähtaeg lükati edasi.

Eile õhtul kukkus kell muudatusettepanekute tegemiseks tulumaksuseaduse muutmise eelnõule, mis puudutab eraisikute väärtpaberitulu maksustamist. Kuigi Äripäevale teadaolevalt on mitmed ettepanekud juba ka laekunud, otsustas rahanduskomisjon muudatusettepanekute tähtaega pikendada 27. veebruarini.

„Jäime aruteludega ajahätta,“ põhjendas rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi otsust. Tema sõnul näib valitsevat üksmeel, et väärtpaberiinvesteeringute eelnõu piiranguid tuleb vähendada. „Muudatused pole välistatud ka ettevõtte tulumaksu eelnõus,“ lisas Ligi.

Tulumaksuseaduse muudatuse eelnõu oli Riigikogus esimesel lugemisel 23. jaanuaril, kus juhiti tähelepanu mitmetele eelnõu kitsaskohtadele.
Seadusemuudatuse algne idee oli võrdsustada eraisikutest investorid äriühingutega, eelnõu esimese variandi kohaselt aga peaks eraisikust investor tulevikus arvestama paljude kitsendavate asjaoludega.

Ligi tunnistas pärast esimest lugemist, et kriitikanooltega oldi juba ette arvestatud ning kõik eelnõule tehtud etteheited on kaalumist väärt. Samas oli ta siiski kindel, et seadusemuudatused võetakse vastu juba kevadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2008, 11:30
Otsi:

Ava täpsem otsing