Tahtejõud viib tippu

Katharina Toomemets 15. veebruar 2008, 00:00

Gustav Adolfi Gümnaasiumi 10. klassis õppiv Moonika Lepp on võrkpalliga tegelenud kaks aastat. Trenni teeb tüdruk kolm korda nädalas.

Moonika eesmärgiks on oma mänguoskuse lihvimine. Meistritiitlit ei ole ta kunagi soovinud, kuna leiab, et pole mängimiseks piisavalt pikka kasvu ja oleks pidanud tippu pürgimiseks tunduvalt varem alustama. "Ma tean 12-13aastaseid tüdrukuid, kes mängivad minust palju paremini ja seda kõike tänu faktile, et nende vanemad panid nad trenni juba 7-8aastaselt," lisas ta.

Moonika on siiani osalenud koolisisestel võrkpallivõistlustel ja võtnud osa ka Kalevi kooliliiga võistlustest. Eesti noorte mänguoskust hindab neiu küllaltki kõrgeks. "Arvan, et väikese riigi kohta on meie tase küllaltki hea, kuigi alati on arenguruumi," toonitas ta.

Sponsorid ei ole Moonika arvates harrastaja tasemel mängides eriti vajalikud, kuna võrkpall ei ole väga kulukas. Hetkel maksab neiu trenni eest 300 kr kuus. Kui tahetakse tippu jõuda, siis on olukord muidugi teine.

Tippujõudmine ei ole Moonika arvates kättesaamatu. "Eestlased on Schenkeri liigas edukad. Tipp ei ole võimatu. Palju tööd teha, vaeva näha, asja armastada: vastavalt sellele tulevad ka tulemused," kinnitas tütarlaps.

Aastate pärast näeb neiu end sõpradega vabas õhus mängimas, kuna võrkpall on ja jääb tema jaoks esimeseks spordialaks. "Kahjuks on juba praegu sellega tegelemiseks aega vähe, sest mul on mitmeid teisi kohustusi ka, ent mängust ei ütle ma kunagi ära!"

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing