Esindusväljaku loomine tõotab arendajale parajat peavalu

15. veebruar 2008, 08:08

Eile allkirjastasid Tallinna linnapea Edgar
Savisaar ja kaitseminister Jaak Aaviksoo koostööleppe Vabadussõja võidusamba ja
Vabaduse väljaku ümberehituse asjus, kuid samas paigas ristuvad veel mitme
projekti huvid.

Vabaduse väljaku ümberehitamise projekti koostava firma Sweco Projekt projektijuht Ants Jakobson tõdes, et koos ümberehitusega on vaja koostada väljaku lähiala rekonstrueerimise projekt, püstitada Harjumäe nõlvale Vabadussõja võidusammas, paigaldada väljaku alla võimsad elektrikaablid ehitatava Sakala keskuse ja muude kesklinna uute rajatiste tarvis ning lõpetada tulevase trammiliini tasuvusuuring, kirjutas Postimees.

Kõik need projektid on ühel ajal töös ning kõigiga on kiire. Vabadussõja võidusammas peab valmima tänavu 28. novembriks, väljaku ümberehitus tuleks lõpetada tuleva aasta sügiseks ning elektrikaablid on vaja paika panna umbes samaks ajaks.

See muudabki nii projekteerijate kui linnavalitsuse töö pingeliseks ja probleemiderohkeks, sest kõik need tööd tuleb omavahel kooskõlla viia.

Jakobsoni sõnul on praegu linnavalitsuses kooskõlastamisel Vabaduse väljaku tehnovõrkude ümbertõstmise projekt, veebruari lõpuks peaks see valmis olema.

Väljaku ümberehitamise ning maa-aluse parkla rajamise projekt tuleb lõpetada augustis, praeguseks on sellest valminud mitu eskiisi, midagi lõplikku aga veel ei ole.

Tänavuses linnaeelarves on projekteerimiseks ja ehitamiseks ette nähtud 60 miljonit krooni. Kokku läheb linna esindusväljaku ümberehitus maksma ligi 325 miljonit.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2008, 08:07
Otsi:

Ava täpsem otsing